2018-05-04

Pierwsza w europie, druga na świecie (święto Konstytucji 3 maja)

3 травня в Українсько-Польському Центрі ПолтНТУ імені Юрія Кондратюка відбувся круглий стіл, який провела викладач кафедри іноземної філології та перекладу Болотнікова Алла Петрівна зі студентами та викладачами університету в межах вивчення культури та історії Республіки Польща.

Pierwsza w europie, druga na świecie  (święto Konstytucji 3 maja)

Алла Петрівна повідомила слухачам, що цього дня була в 1971 році була прийнята Конституція Речі Посполитої, перша в сучасній Європі та друга у світі після американської, чим дуже пишаються наші сусіди. Робота над текстом Конституції тривала майже три роки.

Святкування Дня Конституції в Польщі відбувається в урочистій атмосфері біля Могили Невідомого Солдата на площі Пілсудського у Варшаві. Заходи супроводжує військовий парад, урочистий караул та покладення квітів.

Крім того, щорічно у Варшаві в цей День відбувається забіг на 5 км, який називається «Біг Конституції».

За матеріалами кафедри

іноземної філології та перекладу