Спорт

Значну увагу під час підготовки здобувачів вищої освіти Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка приділено фізичній культурі і спорту.

Організацію роботи з фізичного виховання здійснюють співробітники кафедри фізичного виховання, спорту та здоров’я людини. Викладачі кафедри мають спеціальну вищу освіту, відповідний рівень кваліфікації й досвід викладацької та тренерської роботи. На кафедрі працює 15 науково-педагогічних працівників, з яких 2 доктори наук, професори; 4 кандидати наук, доценти; 6 старших викладачів; 3 викладачі, у тому числі 3 здобувачі, 1 аспірант. Заняття з фізичного виховання проводяться зі студентами 1 та 2 курсів усіх факультетів з тижневим навантаженням 2 години; студенти старших курсів займаються в спортивних секціях.

Кафедра фізичного виховання, спорту та здоров’я людини і спортивний клуб організовують університетські спартакіади збірних команд факультетів, збірних команд мешканців студентських гуртожитків, збірних команд студентів 1-х курсів, традиційні міні-футбольні турніри й забезпечують участь збірних команд ПолтНТУ в Універсіаді серед вищих навчальних закладів Полтавщини.

Студенти-спортсмени збірних команд університету захищають честь ПолтНТУ на чемпіонатах, Кубках м. Полтави та Полтавської області, беруть участь у чемпіонатах України, Європи та Світу.

В університеті працюють 26 спортивних секцій з різних видів спорту, а саме: пауерліфтингу, волейболу (чоловічого, жіночого), пляжного волейболу (чоловічого, жіночого), баскетболу (чоловічого, жіночого), настільного тенісу, важкої атлетики, гирьового спорту, вільної боротьби, дзюдо, кікбоксингу, тайського боксу, рукопашного бою та самооборони, шахів, футболу, міні-футболу, футзалу, пляжного футболу, легкої атлетики, шейпінгу, черлідингу, гандболу, плавання, у яких займаються близько 500 спортсменів; більшість спортсменів щорічно номінуються на відповідні спортивні розряди.

За кафедрою фізичного виховання, спорту та здоров’я людини закріплені приміщення: спортивна зала в центральному корпусі – 338 м2, зала важкої атлетики – 185 м2, зала гімнастики – 218 м2, більярдна зала – 38,4 м2, спортивна зала в гуртожитку № 3 – 177 м2, спортивна зала в гуртожитку № 4 – 175 м2, більярдна зала № 2 – 22 м2, реабілітаційний центр 45 м2. Також майданчики на відкритому повітрі: спортивний комплекс, який містить: футбольне поле – 4140 м2, легкоатлетичні доріжки – 4х300 м, сектор для штовхання ядра, майданчик з нестандартним гімнастичним обладнанням, майданчик для пляжного волейболу – 360 м2, майданчик зі штучним покриттям для міні-футболу №1 – 1071 м2, майданчик зі штучним покриттям для міні-футболу №2 – 924 м2, навчально-оздоровчий комплекс «Ворскла».

Колектив університету пишається спортивними здобутками студентів, викладачів, співробітників університету. Значних успіхів досягли: ректор університету Володимир Онищенко – кандидат у майстри спорту України, гравець Суперліги клубного чемпіонату України з настільного тенісу; Богодайко Євгеній – заслужений майстер спорту України з плавання, 6-разовий чемпіон Параолімпійських ігор (Лондон-2012, Ріо-2016), багаторазовий переможець чемпіонатів світу та Європи, рекордсмен світу, Європи та України з плавання; Денисенко Ярослав – заслужений майстер спорту України з плавання, 4-разовий срібний призер Параолімпійських ігор (Ріо-2016), багаторазовий переможець чемпіонатів світу та Європи; Божинський Юрій – майстер спорту міжнародного класу України з плавання, срібний і бронзовий призер Параолімпійських ігор (Ріо-2016), багаторазовий переможець чемпіонатів світу та Європи; Мартиненко Ірина – кандидат в майстри спорту України з легкої атлетики, переможець чемпіонатів України, Полтавської області серед студентів з особливими потребами; Бражник Дарія – майстер спорту України з пауерліфтингу, багаторазова чемпіонка України, рекордсменка України в категорії 43 кг серед юніорів, багаторазова чемпіонка та призерка чемпіонатів світу та Європи; Кривошей Микола – майстер спорту України з пляжного гандболу, член національної збірної України та чемпіон України з пляжного гандболу, гравець команди Вищої ліги України: «Динамо» (Полтава) з гандболу; Півень Артем – кандидат в майстри спорту України, член збірної України U-21 з волейболу, гравець команди Вищої ліги України: «Фаворит» (Лубни) з волейболу; Політько Євген – кандидат в майстри спорту України, член збірної України U-19 з волейболу, гравець команди Вищої ліги України: «Фаворит» (Лубни) з волейболу; Дабека Вікторія – І розряд, член збірної України U-17 з волейболу, гравець команди Вищої ліги України: ФК Полтава «СДЮШОР-2» (Полтава), Шендрик Анастасія – майстер спорту України з черліденгу, багаторазова чемпіонка та призерка чемпіонатів України; Устименко Владислав – майстер спорту України з пауерліфтингу, багаторазовий призер чемпіонатів України та багаторазовий призер чемпіон Полтавської області; Дубницький Євген – майстер спорту України з плавання, кандидат до національної збірної України, багаторазовий чемпіон та призер чемпіонатів України; Кулач Владислав – майстер спорту України з футболу, екс-гравець молодіжної збірної України, гравець ФК «Ворскла».

Графік проведення тренувальних занять зі студентами
спортсменами збірних команд
Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка

на 2015 – 2016 н.р.

вид спорту

місце проведення

понеділок

вівторок

середа

четвер

п’ятниця

субота

Волейбол (ж)

Остапов Андріан Васильович

ігровий зал

-

16.30-18.00

16.30-18.00

16.30-18.00

-

-

Баскетбол (ч)

Жалій Руслан Васильович

ігровий зал

16.30-20.00

-

18.00-20.00

-

16.30-20.00

10.00-14.00

Волейбол (ч)

Остапов Андріан Васильович

ігровий зал

-

16.30-18.00

16.30-18.00

16.30-18.00

-

-

Баскетбол (ж)

Жалій Руслан Васильович

ігровий зал

16.30-20.00

-

18.00-20.00

-

16.30-18.00

10.00-14.00

Наст. теніс

Черменський Андрій В’ячеславович

ігровий зал

-

18.00-20.00

-

18.00-20.00

-

10.00-12.00

(неділя)

Гирьовий спорт

Мандя Павло Якович

зал сил підготов

15.00-17.00

15.00-17.00

15.00-17.00

15.00-17.00

-

11.00-14.00

Пауерліфтинг

Гордієнко Оксана Валеріївна 

Гордієнко Юлія Валеріїна

Спорт. кімн.

гурт № 3

16.30-18.00

16.30-18.00

-

16.30-18.00

16.30-18.00

-

Важка атлетика

Мандя Павло Якович

зал сил підготов

16.30-18.00

16.30-18.00

16.30-18.00

16.30-18.00

-

11.00-14.00

Легка атлетика (ж)

Омельяненко Олександр Васильович

стадіон ПолтНТУ

ДЮСШ-1

-

17.00-18.30

-

17.00-18.30

17.00-18.30

10.00-11.30

Дзю-до, самбо

Бондал Ігор Іванович

Спорт. кімн.

гурт № 4

16.30-18.30

-

-

17.00-18.30

16.30-18.30

-

Міні-футбол

Воробйов Олексій Васильович

Спорт. майданчики ПолтНТУ

-

16.30-18.00

16.30-18.00

16.30-18.00

-

-

Черліденг

Синиця Тетяна Олександрівна

ауд 140

-

16.00-17.30

-

16.00-17.30

-

-

Футбол

Воробйов Олексій Васильович

Стадіон ПолтНТУ

-

16.30-18.00

16.30-18.00

16.30-18.00

-

-

Армспорт

Мороз Юрій Миколайович

Спорт. кімн. гурт № 3

18.00-19.00

-

18.00-19.00

18.00-19.00

-

-

Гандбол

Бондал Ігор Іванович

Стадіон ПолтНТУ ДЮСШ-1

19.30-21.00

-

19.30-21.00

19.30-21.00

-

-

Шахи

Омельяненко Олександр Васильович

Ауд.143

17.00-18.00

-

17.00-18.00

-

17.00-18.00

-

Плавання

Остапов Андріан Васильович

„Дельфін”

-

-

16.30-18.00

-

-

-

Більярд

Черменський Андрій В’ячеславович

Більярдна зала ауд.141

16.30-18.00

-

16.30-18.00

-

16.30-18.00

-

Вільна боротьба

Бондал Ігор Іванович

Спорт. кімн. гурт № 4

16.30-18.30

-

-

17.00-18.30

16.30-18.30

-

Самбо

Бондал Ігор Іванович

Спорт. кімн. гурт № 4

16.30-18.30

-

-

17.00-18.30

16.30-18.30

-

Легка атлетика (ч)

Жалій Руслан Васильович

стадіон ПолтНТУ

ДЮСШ №5

-

17.00-18.30

-

17.00-18.30

17.00-18.30

-

Футзал

Воробйов Олексій Васильович

Стадіон ПолтНТУ

16.30-18.00

16.30-18.00

16.30-18.00

16.30-18.00

-

-

Пляжний волейбол

Остапов Андріан Васильович

Ігровий майданчик

-

16.30-18.00

16.30-18.00

16.30-18.00

-

-