Кафедра фізичного виховання, спорту та здоров'я людини

Кафедра заснована в 1930 році і спочатку називалася кафедра фізичного виховання, а в 2012 році перейменована на кафедру фізичного виховання, спорту та здоров'я людини. Завідувачами кафедри були: Новінський Михайло Антонович, Котовенко Іван Якович, Ткаченко Володимир Іванович, Бойченко Борис Федорович, Пащенко Володимир Анатолійович.

На сьогодні кафедру очолює кандидат педагогічних наук, доцент Мороз Юрій Миколайович. У 2000 році закінчив факультет фізичного виховання Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г. Короленка. У 2009 року захистив дисертацію на тему «Педагогічні основи організації оздоровлення молодших школярів у навчально-виховному процесі загальноосвітньої школи» зі спеціальності 13.00.07 – теорія і методика виховання. Мороз Ю. М. має близько 76 наукових і навчально-методичних праць.

Основні дисципліни, які складають фахову підготовку:

 • Педагогіка;
 • Біологія людини;
 • Фізіологія людини;
 • Гігієна;
 • Біомеханіка;
 • ТМФВ;
 • Вступ до спеціальності;
 • Основи паталогії;
 • Долікарська медична допомога;
 • Основи менеджменту та маркетингу;
 • Основи раціонального харчування;
 • Масаж загальний, самомасаж;
 • Методи фізичної терапії;
 • ФТ при захворюваннях внутрішніх органів;
 • ФТ при захворюваннях нервової системи;
 • Фізіотерапія;
 • Спортивна медицина;
 • Психологія здоров’я;
 • ЛФК;
 • ТМ викладання видів спорту(легка атлетика, футбол, гімнастика, спортивні ігри, атлетизму);
 • Спортивна метрологія;
 • Види оздоровчої-рекреаційної рухової активності;
 • Сучасні фітнес-технології;
 • Загальна теорія підготовка спортсмена;
 • Психологія спорту;
 • Основи оздоровчого туризму.

«Фізична терапія» – важлива спеціальність підготовки фахівців для кваліфікованої роботи з різними віковими группами населення, які мають певні відхилення в стані здоров’я та потребують фізичної реабілітації за допомогою фізичних вправ, оздоровчих сил природи, гігієнічних чинників.Потреба у підготовці фахівців цієї спеціальності, із огляду на стійку тенденцію до зростання захворюваності, невпинно зростає

Потреба у підготовці фахівців цього напряму, із огляду на стійку тенденцію до зростання захворюваності, невпинно зростає. Відкриття напряму підготовки студентів і оновлення спортивної бази університету не є випадковим, тому що цьому процесу передувала значна робота кафедри у спортивних секціях університету, які відвідують майже 90% студентів і викладачі в нашого ВНЗ. До послуг студентів штат високо кваліфікованих викладачів-тренерів, належна спортивна база: велика ігрова зала, спеціалізована зала важкої атлетики, боротьби, пауерліфтингу, загальної фізичної підготовки, стадіон із біговими доріжками, ігрові майданчики. Щорічно проводиться велика кількість планових спортивно-масових і оздоровчих заходів: спартакіади, спортивні свята, товариські зустрічі з різних видів спорту – волейболу, баскетболу, футболу, гандболу, настільного тенісу, шахів, легкої атлетики, гирьового спорту, важкої атлетики, у яких що року бере участь понад 2000 студентів та науково-педагогічних працівників університету.

Кафедра фізичного виховання, спорту та здоров'я людини активно співпрацює з санаторієм-профілакторієм ПолтНТУ, оскільки саме база санаторію-профілакторію, до складу якої входять кабінети ЛФК, фізичної реабілітації, відновлювальної терапії, активно використовуються під час навчання студентів нового напрямку підготовки “Здоровя людини”. Матеріальна база санаторію-профілакторію постійно оновлюється, зокрема, для покращення роботи санаторію-профілакторію було придбано обладнання для залу ЛФК, багато функціональне масажне ліжко «Нуга Бест», та турманієвий матрац, який має протизапальні, відновлюючі, покращуючи кровообіг властивості.

Багатофункціональне масажне ліжко «Нуга Бест»

«Фізична культура і спорт» – важлива спеціальність підготовки фахівців, що передбачає набуття ними високої якості знань, рухових умінь і навичок з обраного фаху, вмінь застосовувати їх на практиці, організацію творчої праці та самовдосконалення.

Із року в рік зберігається стійка тенденція до збільшення кількості спортивних секцій. Нині в університеті працює 26 спортивних секцій із 21 виду спорту, в яких у вільний від навчання і роботи час понад 600 студентів, науково-педагогічних працівників мають можливість підвищувати свою спортивну майстерність, вести цілеспрямовану підготовку до участі в спортивних змаганнях міста, області, України, світу. Зокрема, найбільш масовими є такі спортивні секції:

настільного тенісу (команда ПолтНТУ виступає у Вищій Лізі України, капітаном якої є Онищенко Володимир Олександрович, ректор, д.е.н., професор, КМС; - член збірної команди ПолтНТУ Супер-Ліги України з настільного тенісу Черменський Андрій В’ячеславович, викладач кафедри фізичного виховання, МС);

Збірна команда ПолтНТУ з настільного тенісу Вищої ліги України

легкої атлетики- Кравченко Катерина чемпіонка на 60м,300м, Полтавськой області серед ВНЗ 2015-2016;

кікбоксінгу - Хачатурян Ашот, МС,Чемпіон Світу з кікбоксінгу, Чемпіон України з кікбоксінгу, Чемпіон України з тайського боксу;

Май Іван Майстер спорту міждународного класу України з настільного тенісу (інваспорт), кандидат до параолімпійської збірної України, чемпіон Європи (2015 року), переможець та призер Міжнародних турнірів.

Безугла Ксенія Кандидат в Майстри спорту України з армспорту, член збірної команди України, чемпіонка Світу (2015 року), багато разова призерка чемпіонатів Європи серед юніорів (2013, 2014, 2015 років), багаторазова чемпіонка та призерка чемпіонатів України.

Сушко Ярослав Майстер спорту міжнародногокласу України з гирьового спорту, чемпіон Світу (2012 року), багаторазовий призер чемпіонатів Світу та Європи (2013, 2014 років), багато разовий чемпіон та призер чемпіонатів та Кубків України (2012 – 2015 років).

Бражник Дарія багаторазова чемпіонка України, та рекордсменка України серед юніорів з пауерліфтингу.

 

Мороз Юрій Миколайович

завідувач кафедри, доцент,  кандидат педагогічних наук

Воробйов Олексій Васильович

старший викладач, тренер з футболу, арбітр національної категорії

Волошко Лариса Борисівна

кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри фізичного виховання, спорту та здоров’я людини

Остапов Андріан Васильович

старший викладач, кандидат у мастри спорту, тренер з волейболу, гравець збірної України (1988-1991), чемпіон СССР (1989), чемпіон спартакіади СССР (1990), багаторазовий чемпіон України (1989-1990), арбітр першої категорії

Бондал Ігор Іванович

Голова спортивного клубу, викладач, тренер з гандболу, гравець гандбольного клубу "Динамо" (1996-2012) гравець SCP "Secovce" (2001-2002), МС України, чемпіон України (2012,2013), Володар Кубку України (2012), чемпіон Європи (2013), призер Чемпіонату Європи (2012,2014), призер Чемпіонату Словаччини (Сезон 2001-2002)

 

Мандя Павло Яковлевич

Заслужений тренер Украины, тренер по гирьовому спорту, важкій атлетиці, старший викладач, суддя національної категорії

Гордієнко Оксана Валеріївна

старший викладач, майстер спорту міжнародного класу, тренер із пауерліфтингу, Чемпіонка України серед юніорів, срібна призерка Чемпіонату світу серед юніорів (Чехія,1999), срібна призерка Європи (2000, Польща)

Жалій Руслан Васильович

старший викладач,кандидат в майстри спорту з легкої атлетики, тренер збірної, Чемпіон області (1982-1983)

 

Омельяненко Олександр Васильович

викладач, кандидат у майстри спорту з легкої атлетики і тренер, арбітр першої категорії

   

Черменський Андрій В'ячеславович

викладач, майстер спорту України з настільного тенісу, гравець супер ліги (1988-2001), (2010-2012) вищої ліги Польща (2003-2005), супер ліги (2011-2012)

Синиця Тетяна Олександрівна

старший викладач, майстер спорту з України черліденгу

Беседа Наталія Анатоліївна

доцент кафедри, кандидат педагогічних наук

Рибалко Ліна Миколаївна

доктор педагогічних наук, старший науковий співробітник, професор кафедри

 

Микитенко Наталія Миколаївна

викладач

   

Кравцова Алла Володимирівна

старший лаборант

   

Йолкін Юрій Володимирович

навчальний майстер

   

Лупай Юрій Михайолович

навчальний майстер

Гордієнко Юлія Валеріївна доцент кафедри, майстер спорту міжнародного класу, тренер із пауерліфтингу вищої категорії, суддя національної категорії, бронзова призерка першості світу (Норвегія,1998), срібна призерка першості Європи (Україна,1998);

Рудич Анатолий Іванович викладач;

Оніщук Лариса Миколаївна доцент, к.п.н.

Кафедра фізичного виховання, спорту та здоров'я людини є випусково ю за такими спеціальностями:

бакалавр зі спеціальності 227 «Фізична терапія, ерготерапія»,

бакалавр зі спеціальності 017 «Фізична культура і спорт» ,

магістр зі спеціальності 017 «Фізична культура і спорт».

 

017 Фізична культура і спорт

 

Кваліфікація:

Бакалавр з фізичного виховання і спорту, фітнес тренер

 

«Фізична культура і спорт» – важлива спеціальність підготовки фахівців, що передбачає набуття ними високої якості знань, рухових умінь і навичок з обраного фаху, вмінь застосовувати їх на практиці, організацію творчої праці та самовдосконалення.

Для підготовки фахівців за цією спеціальністю Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка (ПолтНТУ) має належні навчально-лабораторну та спортивну бази,  відповідного рівня кваліфікації науково-педагогічний склад.

Здоров’я, як відомо, – найбільший скарб для людини. Збереження та зміцнення здоров’я людини, продовження тривалості її життя та активного довголіття – найважливіше завдання цивілізованого суспільства. Фахівці з фізичної культури і спорту – це фахівці, всебічно підготовлені до творчої професійно-педагогічної, фізкультурно-оздоровчої, агітаційно-пропагандистської роботи з різними соціальними групами населення. На основі знань щодо функціональної спрямованості фізичних вправ здатні ефективно використовувати їх для зміцнення здоров’я навколишніх, розвитку фізичних якостей, корекції постави, профілактики травматизму та удосконалення функціональних можливостей організму. А це означає, що дані фахівці сьогодні й надалі користуватимуться великим попитом на ринку праці.

 

Фахівець з фізичної культури і спорту може обіймати такі посади:

 • Методист із фізичної культури;
 • Методист позашкільного закладу;
 • Менеджер із громадської охорони здоров’я;
 • Інспектор із навчальної, виховної, методичної роботи, виробничого навчання, початкової військової підготовки;
 • Тренер-викладач з виду спорту (спортивної школи, секції), фітнес-тренер;
 • Організатор позакласної та позашкільної роботи;
 • Інструктор-методист  із фізичної культури та спорту;
 • Інструктор-методист спортивної школи;
 • Інструктор-методист тренажерного комплексу (залу);
 • Спортсмен-інструктор;
 • Інструктор із організаційно-масової роботи;
 • Інструктор навчально-тренувального центру;
 • Голова спортивного клубу;
 • Завідувач лабораторії;
 • Завідувач спортивної бази;
 • Завідувач спортивної споруди;
 • Начальник містечка (навчального, оздоровчого);
 • Масажист;
 • Інструктор з оздоровчо-спортивного туризму.

Програма другого (магістерського) рівня вищої освіти

 

227 Фізична терапія, ерготерапія

 

Кваліфікація:

Фахівець з фізичної терапії, ерготерапії та рекреації

 

Фізична терапія» – важлива спеціальність підготовки фахівців для кваліфікованої роботи з різними віковими групами населення, які мають певні відхилення в стані здоров’я та потребують фізичної реабілітації за допомогою фізичних вправ, оздоровчих сил природи, гігієнічних чинників.

Потреба у підготовці фахівців цієї спеціальності, із огляду на стійку тенденцію до зростання захворюваності, невпинно зростає.

 

Основні дисципліни, які складають фахову підготовку:

 • Теорія та методика фізичного виховання;
 • Теорія і методика викладання видів спорту
 • (легка атлетика, плавання, футбол, атлетизм, спортивні ігри, оздоровчий фітнес, гімнастика);
 • Фізіологія людини;
 • Анатомія людини з основами спортивної морфології;
 • Лікувальна фізкультура;
 • Основи медичних знань;
 • Гігієна;
 • Спортивна медицина;
 • Біомеханіка;
 • Основи фізичної реабілітації;
 • Педагогіка;
 • Основи масажу;
 • Спортивні споруди та обладнання;
 • Спортивна метрологія.

 

Місце діяльності фахівця:

 • Спеціалізовані центри реабілітації;
 • Дитячо-юнацькі спортивні школи;
 • Санаторії, профілакторії, лікувально-спортивні диспансери, будинки відпочинку;
 • Фізкультурні та спортивні організації;
 • Центри “Здоров’я”, “Інваспорту” та рекреації;
 • Групи здоров’я при спортивних спорудах і установах;
 • Спортивні команди;
 • Будинки інвалідів і осіб похилого віку;
 • Поліклініки;
 • Фітнес-клуби (центри, комплекси) тощо;
 • Лікарні загального та спеціалізованого профілю;
 • Військові шпиталі;
 • Середні та вищі заклади освіти, дошкільні заклади;
 • Підприємства та організації.

 

 • Теорія та методика фізичного виховання;
 • Теорія викладання видів спорту (легка атлетика, плавання, футбол, атлетизм, спортивні ігри, оздоровчий фітнес, гімнастика);
 • Фізіологія людини;
 • Анатомія;
 • Лікувальна фізкультура;
 • Сучасні фітнес-технології;
 • Вступ до спеціальності;
 • Гігієна;
 • Біологія;
 • Спортивна медицина;
 • Біомеханіка;
 • Біохімія;
 • Педагогіка;
 • Основи масажу;
 • Спортивні споруди та обладнання;
 • Спортивна метрологія;
 • Види оздоровчої рухової активності;
 • Основи педагогічної майстерності;
 • Основи здорового способу життя.

На кафедрі фізичного виховання, спорту та здоров’я людини працюють 3 доктори наук, професори; 6 кандидатів наук, доцентів; 2 аспіранти; 3 здобувачі.

Науково-педагогічні працівники кафедри фізичного виховання, спорту та здоров’я людини з 2012 року працюють за такими темами науково-дослідної роботи: «Сучасні технології зміцнення та відновлення здоров’я людини» та «Військово-патріотичне виховання учнів загальноосвітніх шкіл» (спільно з НАПН України, Інститутом проблем виховання (лабораторією фізичного розвитку).

Кафедрою щороку проводяться наукові заходи: І регіональний методичний семінар «Фізичне виховання студентів у контексті Болонського процесу: досвід, проблеми та перспективи» (2012); круглий стіл «Стан і перспективи розвитку фізичної реабілітації з погляду молодих вчених» (2013); І Всеукраїнська науково-практична Інтернет-конференція студентів і молодих учених (2014); круглий стіл «Актуальні проблеми фізичної реабілітації в Україні та світі» (2015). Також традиційними є наукові заходи спільно з Департаментом інфраструктури та туризму Полтавської облдержадміністрації (круглий стіл «Проблеми розвитку спортивно-оздоровчого туризму та туристичних маршрутів із активним способом пересування», 2014, 2015).

За період 2012-1016 рр. викладачами кафедри опубліковано близько 110 статей у фахових виданнях України; 18 статей у закордонних виданнях, 8 статей у виданнях, що входять до міжнародних баз даних (Index Copernicus, SCOPUS, РИНЦ тощо). Поряд із цим науковці кафедри щорічно беруть участь у наукових конференціях всеукраїнського і міжнародного рівнів.

 

Перелік основних публікацій викладачів кафедри фізичного виховання, спорту та здоров’я людини

 1. Мороз Ю.М. Принцип оздоровчої спрямованості фізичного виховання / Ю.М. Мороз. // Materialy IX mezinarodni vedecko-praktika conference «Dny Vedy – 2013». – 27 brezen – 05 dubna 2013 roku. – Dil 18: Pedagogika. – Praha, Publishing House «Education and Sciense» s.r.o. – С. 87 – 91.
 2. Бабич Н.Л. Формування навчальної мотивації студентів напряму підготовки «Здоров’я людини» у процесі вивчення дисциплін медико-біологічного циклу / Бабич Н.Л. // Педагогіка, психологія та медико-біологічні проблеми фізичного виховання і спорту. – Харків: ХДАДМ, 2012. − №12. – С. 5-9 (Index Copernicus).
 3. Гордиенко Ю. В. Значение возраста в состязательной деятельности высококвалифицированных спортсменок, специализирующихся в пауэрлифтинге / А. И. Стеценко, Ю. В. Гордиенко // Научно-теоретический журнал «Ученые записки университета имени П.Ф. Лесгафта», 4 (98) – 2013 год – С. 146-151.
 4. Бабич Н.Л. Методические аспекты практической подготовки специалистов по физической реабилитации / Научное творчество XXI века: сб. трудов по итогам VII Международной научно-практической конференции молодых ученых (31 октября, 2013 г.). – Красноярск: Научно-инновационный центр, 2013.С. 140-142.
 5. Galyna Boiko, Natalia Babych. Characteristics of motivational patterns for sporting activity of swimmers with psychophysical disorders. Sport Sciences for Health, 2014. − Volume 10. − Issue 3. – P. 237-246. http://link.springer.com/article /10.1007/s11332-014-0199-4 (Scopus).
 6. Беседа Н.А. Проектный подход к формированию здоровьесберегающего образовательного пространства в школе / Категория «социального» в современной педагогике и психологии : материалы 2-й науч.-практ. конф. (заочной) с международным участием: 2-3 апреля 2014 г. в 2 частях / отв. ред. А.Ю. Нагорнова. Часть 2. – Ульяновск : SIMJET, 2014. – С. 44 – 49.
 7. Синиця Т.О.Оценка коммуникативных способностей студенток педагогических вузов по результатам проведения первичного инструктажа по оздоровительной аэробике / Синиця С. В., Шестерова Л. Е. // Физическое воспитание студентов. – 2014. – № 3. – С. 56-60 (Index Copernicus, РИНЦ).
 8. Жалий Р.В. Валеологическая компетентность студентов технических вузов Украины: теоретическое обоснование критериев и уровней ее сформированности // Психологические, педагогические и медико-биологические аспекты физического воспитания. Монография. Под ред. А.П.Романчука, И.В.Мороза. – Одесса: «Юридична література». – 2014. – С. 159-169 (колективна монографія).
 9. Синиця Т.О. Technical characteristics of the movements of classical aerobics for optimization technique and prevention of traumatism in the process of activity»  / Синиця Т.О., Синиця С. В., Хоменко П. В. // Stiinta culturii fizice: Pregatire professional antrenament sportive educatie fizica recuperare recreate. – Cnişinǎi : USEFS, 2013. – № 14/2. – С. 76–81.
 10. Siniza T. The popular activities of health aerobics among women of Ukraine // Stiinta culturii fizice : Pregatire professional antrenament sportive educatie fizica recuperare recreate. – Cnişinǎi : USEFS, 2014. – № 14/2. – С. 76-81.
 11. Мороз Ю.М. Історія становлення педагогічної думки в напрямку оздоровлення учнівської молоді Молода спортивна наука України: збірник наукових праць ХVІ наукової конференції (27-29 березня, 2014 р.) / Мороз Ю.М., Остапов А.В. – Львів: ЛДУФК, 2014 (Index Copernicus).
 12. Бабич Н.Л. Організаційно-методичні аспекти наукової практики фахівців з фізичної реабілітації / Бабич Н.Л. // Науковий часопис Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова. Серія 15: Науково-педагогічні проблеми фізичної культури (фізична культура і спорт). [зб. наук. праць] / наук. ред. Г.М. Арзютова. – К. : Вид-во НПУ імені М.П. Драгоманова. – Випуск. − 2014. − С. 7-11.
 13. Гордієнко Ю. В. Теоретична підготовка у процесі фізичного виховання студенток вищих навчальних закладів / Ю. В. Гордієнко // Педагогіка, психологія та методико-біологічні проблеми фіз. виховання та спорту: Зб. наукових праць під ред. Єрмакова С. С. − Х.: ХІПІ, − 2015.  (Index Copernicus).
 14. Беседа Н. А. Вивчення мотиваційного компоненту готовності вчителів загальноосвітнього навчального закладу до застосування здоров’язбережувальних технологій / : Педагогічний процес: теорія і практика: зб. наук. м.. / Київ. Ун-т м.. Бориса Грінченка, Благод. Фонд ім. Антона Макаренка. – Київ: Едельвейс, 2015. ISSN 2078-1687 Index Copernicus, РИНЦ.
 15. Волошко Л.Б., Бойко Г.М. Science and civilization-2015: materials of the XI International scientific and practical conference (30.01.-7.02.2015). – Volume 12 Pedagogical science. – Sheffield: Science @education LTD, 2015. – P. 72-76.
 16. Беседа Н.А. Роль социальных технологий в процессе интеграции в общество лиц с ограниченными возможностями / Категория «социального» в современной педагогике и психологии : материалы 3-й науч.-практ. конф. (заочной) с международным участием : 4 – 5 марта 2015 г. в 2 частях / отв. ред. А.Ю. Нагорнова. Часть 2. – Ульяновск : SIMJET, 2015. – С. 52 – 56 РИНЦ.

Матеріали ІV Всеукраїнської науково-практичної конференції "Фізична реабілітація та здоров’язбережувальні технології: реалії і перспективи"

Міжнародні зв’язки кафедри фізичного виховання, спорту та здоров’я людини з навчальними закладами та організаціями інших країн пов’язана із співпрацею із зарубіжними вищими навчальними закладами. Викладачі кафедри систематично публікуються у виданнях, що входять до міжнародних науково-метричних баз даних: Scopus, Index Copernicus, РИНЦ. Крім того, викладачі кафедри беруть участь у наукових конференціях, що проводяться на базі закордонних вищих навчальних закладів, зокрема в: IX mezinarodni vedecko-praktika conference «Dny Vedy – 2013» (м. Прага, Чехія, 2013); VII Международной научно-практической конференции «Научное творчество XXI века» (м. Красноярськ, Росія, 2013); VIII Международной научно-практической конференции «Актуальные проблемы физической культуры, спорта и туризма» (м. Уфа, Росія, 2014); 2-й науч.-практ. конф. (заочной) с международным участием «Категория «социального» в современной педагогике и психологи» (м. Ульяновьк, Росія); XI International scientific and practical conference «Science and civilization-2015» (м. Шефілд, Великобританія, 2015); 11 Межд. научна практична конф. «Научният потенциал на света-2015» (м. Софія, Болгарія, 2015).    

Викладачі кафедри беруть участь у засіданнях, круглих столах, наукових семінарах, інформаційних форумах, присвячених імплементації програми ЄС «Горизонт 2020» за напрямом «Безпечна, чиста та ефективна енергія».

Результатом участі стали публікації:

 1. Мороз Ю.М. Принцип оздоровчої спрямованості фізичного виховання / Ю.М. Мороз. // Materialy IX mezinarodni vedecko-praktika conference «Dny Vedy – 2013». – 27 brezen – 05 dubna 2013 roku. – Dil 18: Pedagogika. – Praha, Publishing House «Education and Sciense» s.r.o. – С. 87 – 91.
 2. Бабич Н.Л. Методические аспекты практической подготовки специалистов по физической реабилитации / Бабич Н.Л., Піменов О.О., Остапов А.В. // Научное творчество XXI века: материалы VII Международной научно-практической конференции (31 октября, 2013 г.). – Красноярск. – С. 56-59.
 3. Гета А. В. Коррекция физического и психоэмоционального состояния детей 6–7 лет с миопией средствами плавания / А. В. Гета // Адаптивная физическая культура. – Санкт-Петербург : НГУ им. П. Ф. Лесгафта, 2013. – С. 33 – 36.
 4. Гордиенко Ю. В. Значение возраста в состязательной деятельности высококвалифицированных спортсменок, специализирующихся в пауэрлифтинге / А. И. Стеценко, Ю. В. Гордиенко // Научно-теоретический журнал «Ученые записки университета имени П.Ф. Лесгафта», 4 (98) – 2013 год – С. 146-151.
 5. Мороз Ю.М. Значение оздоровления молодежи в развитиии педагогики: материалы VIII Международной научно-практической конференции «Актуальные проблемы физической культуры, спорта и туризма» (20-22 марта 2014 года) / Мороз Ю.М. – Уфа: УГАТУ, 2014. – С. 389-393.
 6. Синиця Т.О. Technical characteristics of the movements of classical aerobics for optimization technique and prevention of traumatism in the process of activity»  / Синиця Т.О., Синиця С. В., Хоменко П. В. // Stiinta culturii fizice: Pregatire professional antrenament sportive educatie fizica recuperare recreate. – Cnişinǎi : USEFS, 2013. – № 14/2. – С. 76–81.
 7. Синиця Т.О. Современные виды оздоровительной аэробики для женщин первого зрелого возраста: материалы VIII Международной научно-практической конференции «Актуальные проблемы физической культуры, спорта и туризма» (20-22 марта 2014 года). – Уфа: УГАТУ, 2014. – С. 398-402.
 8. Бабич Н.Л. Особенности эмоциональных состояний спортсменов с нарушениями умственного развития: материалы VIII Международной научно-практической конференции «Актуальные проблемы физической культуры, спорта и туризма» (20-22 марта 2014 года) / Бабич Н.Л, Остапов А.В. – Уфа: УГАТУ, 2014. – С. 377-382.
 9. Беседа Н.А. Развитие педагогического мастерства будущих учителей физической культуры в процессе здоровьесберегающей деятельности в общеобразовательной школе: материалы VIII Международной научно-практической конференции «Актуальные проблемы физической культуры, спорта и туризма» (20-22 марта 2014 года). – Уфа: УГАТУ, 2014. – С. 383-387.
 10. Пономаренко Н.М. Проблемы формирования здорового образа жизни студентов высших учебных заведений Украины:  материалыVIII Международной научно-практической конференции «Актуальные проблемы физической культуры, спорта и туризма» (20-22 марта 2014 года) / – Уфа: УГАТУ, 2014. – С. 403-406.
 11. Жалій Р.В. К вопросу о теории и практике формирования валеологической компетентности студентов технических вузов: материалы VIII Международная научно-практическая конференція «Актуальные проблемы физической культуры, спорта и туризма» (20-22 марта 2014 года) / – Уфа: УГАТУ, 2014. – С. 410-414.
 12. Беседа Н.А. Проектный подход к формированию здоровьесберегающего образовательного пространства в школе / Категория «социального» в современной педагогике и психологии : материалы 2-й науч.-практ. конф. (заочной) с международным участием: 2-3 апреля 2014 г. в 2 частях / отв. ред. А.Ю. Нагорнова. Часть 2. – Ульяновск : SIMJET, 2014. – С. 44 – 49.
 13. Galyna Boiko, Natalia Babych. Characteristics of motivational patterns for sporting activity of swimmers with psychophysical disorders. Sport Sciences for Health, 2014. − Volume 10. − Issue 3. – P. 237-246. http://link.springer.com/ article/10.1007/s11332-014-0199-4 (Scopus).
 14. Siniza T. The popular activities of health aerobics among women of Ukraine // Stiinta culturii fizice : Pregatire professional antrenament sportive educatie fizica recuperare recreate. – Cnişinǎi : USEFS, 2014. – № 14/2. – С. 76-81.
 15. Омельяненко О.В. Воспитание дисциплинированности с помощью спортивных тренировок в школьном возрасте / О.В. Омельяненко // Актуальные инновационные исследования: наука и практика. – Тамбовский государственный университет имени Г.Р. Державина. – 2014. – №3. – С. 21-24.
 16. Гордієнко О.В. Силовые виды спорта как способ воспитания выносливости молодежи / Гордієнко О.В., Мусіяченко Є.С. // Актуальные инновационные исследования: наука и практика. – Тамбовский государственный университет имени Г.Р. Державина. – 2015. – № 1. – С. 8-12.
 17. Волошко Л.Б., Бойко Г.М. Мультимедійні навчальні системи як засіб формування професійних компетенцій студентів / Science and civilization-2015: materials of the XI International scientific and practical conference (30.01.-7.02.2015). – Volume 12 Pedagogical science. – Sheffield: Science @education LTD, 2015. – P. 72-76.
 18. Волошко Л.Б. Проектна діяльність як засіб формування професійного іміджу майбутніх фахівців з фізичної реабілітації / Волошко Л.Б., Бойко Г.М. // Fundamental and applied science – 2015 : materials of the 11 International scientific and practical conference (30.10 – 7.11.2015). – Vol.7 Pedagogical sciences. – Sheffield: Science @education LTD, 2015. – p. 10-13.
 19. Волошко Л.Б. Організація самостійної роботи студентів у процесі вивчення дисциплін циклу професійно-практичної підготовки у світлі реформування національної системи освіти майбутніх фахівців з фізичної реабілітації / Бойко Г.М., Волошко Л. // Научният потенциал на света-2015: материали за 11 Межд. научна практична конф. (17-25 септември 2015 г.). Том 3. - София: БялГрад- БГООД, 2015. – С. 10-13.
 20. Беседа Н.А. Роль социальных технологий в процессе интеграции в общество лиц с ограниченными возможностями / Категория «социального» в современной педагогике и психологии : материалы 3-й науч.-практ. конф. (заочной) с международным участием : 4 – 5 марта 2015 г. в 2 частях / отв. ред. А.Ю. Нагорнова. Часть 2. – Ульяновск : SIMJET, 2015. – С. 52 – 56.

ІІІ Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція

«ФІЗИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ТА ЗДОРОВЯЗБЕРЕЖУВАЛЬНІ ТЕХНОЛОГІЇ: РЕАЛІЇ І ПЕРСПЕКТИВИ»

 

9 листопада 2017 року в Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка відбулася ІІІ Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція «Фізична реабілітація та здоров’язбережувальні технології: реалії і перспективи», організована кафедрою фізичного виховання, спорту та здоров’я людини.

У конференції прийняли участь 204 учасники серед яких доктори і кандидати наук, лікарі-реабілітологи, викладачі, аспіранти, магістри, студенти ПолтНТУ імені Юрія Кондратюка, Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, Криворізького державного педагогічного університету, Львівського національного університету імені Івана Франка, Бердянського державного педагогічного університету, Національного університету фізичного виховання і спорту України, Інституту здоров’я, спорту та туризму Класичного приватного університету м. Запоріжжя, Хортицької національної навчально-реабілітаційної академії, Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка, Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка.

З вітальним словом до учасників конференції виступила декан гуманітарного факультету ПолтНТУ імені Юрія Кондратюка, кандидат хімічних наук, доцент Іваницька Ірина Олександрівна, яка підкреслила актуальність проведення даного наукового заходу та розкрила реалії та перспективи підготовки майбутніх фахівців з фізичної реабілітації в ПолтНТУ імені Юрія Кондратюка.

З доповіддю про застосування здоров’язбережувальних технологій в загальноосвітніх навчальних закладах і результати впровадження методики здоров’язбереження В. Базарного в Полтавській ЗОШ № 24 виступив Дудко Сергій Григорович, кандидат педагогічних наук, заступник голови Київської районної в м. Полтава ради.

З презентацією результатів застосування здоров’язбережувальних технологій у школі виступила директор Полтавського загальноосвітнього навчального закладу № 24 Дудко Людмила Миколаївна.

Про важливість популяризації здорового способу життя серед студентської молоді та застосування здоров’язбережувальних технологій на глобальному, регіональному та локальному рівнях в контексті сталого розвитку суспільства доповіла Рибалко Ліна Миколаївна, професор кафедри фізичного виховання, спорту та здоров’я людини ПолтНТУ імені Юрія Кондратюка, доктор педагогічних наук, старший науковий співробітник.

На перспективі розвитку спеціальності «Фізична терапія. Ерготерапія» та затребуваності нинішнього суспільства у фізичних реабілітологах акцентував увагу у своїй доповіді завідувач кафедри фізичного виховання, спорту та здоров’я людини, кандидат педагогічних наук, доцент Мороз Юрій Миколайович. присутніх.

До обговорення актуальних проблем фізичної реабілітації та здоров’язбереження людини долучилися в онлайн-режимі інтернет-зв’язку Андреєва О.В., доктор наук з фізичного виховання і спорту, професор, завідувач кафедри здоров’я, фітнесу та рекреації разом із аспірантами Національного університету фізичного виховання і спорту України з м. Києва; Гаркуша С.В., доктор педагогічних наук, доцент, декан факультету фізичного виховання Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка; Бугаєвський К.А., кандидат медичних наук, доцент кафедри фізичної реабілітації та здоров’я Інституту здоров’я, спорту та туризму Класичного приватного університету з м. Запоріжжя; Іванова Г.І., аспірантка Криворізького державного педагогічного університету; Дмитрук М.Б., магістр кафедри фізичної терапії та ерготерапії Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського; Літус Р.І., старший викладач кафедри фізичного виховання Бердянського державного педагогічного університету; Шокотько О.В., магістр Національного університету фізичного виховання і спорту України.

На конференції презентували свої результати наукових досліджень студенти та магістранти спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія», «Фізична культура і спорт»: Сікаленко А., Левченко І., Яненко А., Цівина В., Костюк В..

Резолюцією учасників конференції було визначення перспективних напрямів розвитку фізичної терапії, ерготерапії в Україні, популяризації серед молоді здорового способу життя та необхідності для суспільства підготовки майбутніх фахівців з фізичної реабілітації.

 

 

У ПолтНТУ популяризують здоровий спосіб життя

У ПолтНТУ студенти гуманітарного факультету вирушили у туристичний похід.

Традиційно, адміністрація навчального закладу разом зі студентським активом гуманітарного факультету та за підтримки Департаменту інфраструктури та туризму Полтавської обласної державної адміністрації  вирушили у туристичний похід.

Активна молодь Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка, а саме студенти гуманітарного факультету напряму підготовки «Здоров’я людини» провели  вже традиційний туристичний зліт  з нагоди Всесвітнього дня туризму і Дня туризму в Україні. Після пішого походу околицями міста, молодь розмістилась на мальовничому березі р. Ворскла. Завершивши перші приготування, для усіх студентів розпочались різноманітні туристичні конкурси. Протягом всього часу за виступами команд спостерігали члени журі, які визначали самих найкращих у всіх номінаціях.

 

Я навчаюсь в університеті вже другий рік, але ще з першої хвилини зрозуміла, що сумно мені тут не буде. В нашому навчальному закладі завжди безліч креативних ідей, сьогоднішній захід цьому підтвердження. Взагалі в університеті завжди проводяться подібні заходи, які спрямовані на розвиток гармонійної особистості, - розповіла студентка гуманітарного факультету Олена.

 

Змагання проходили  у напруженій боротьбі. В номінації «за кращий девіз» перемогу здобула команда 2 курсу напрямку підготовки «Здоров’я людини», у номінації «за швидке встановлення намету» - команда 3 курсу, у номінації «за найкращий плакат на туристичну тематику» переможцем стала команда Полтавського нафтового геолого-розвідувального технікуму ПолтНТУ, у номінації «за найкраще виконання туристичної пісні» кращими визнали команду групи 102-ГЗ, у номінації «за приготування найсмачнішої каші в польових умовах» - група 102ГЗ, у номінації «за спритність та швидкість в туристичних естафетах» ПНГРТ, у номінації «за найкращу емблему» - 101 ГЗ, а у  номінації «за перемогу в перетягуванні линви» переможцем стала команда 4 курс ГЗ.

Вітаємо усіх переможців та бажаємо кожному позитивного настрою. Успіхів вам.

Завідувач кафедри  фізичного виховання,

спорту та здоров’я людини

Мороз Юрій Миколайович каб. 142

E-mail: fizvosp_pntu@rambler.ru