Понеділок, 16 березня 2015

Звернення ректора Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка Володимира Онищенка

На жаль, в ці тривожні та складні дні для Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка не можу бути на робочому місці через хворобу, яка є наслідком переслідування мене з боку певних політичних сил понад рік.

Вважаю, що реальною причиною постійних скандалів та провокацій навколо університету є бажання посягнути на майно навчального закладу та кар’єрні амбіції певних осіб.

Апогеєм деструктивних дій став минулий тиждень, коли в мережі Інтернет з’явилися анонімна інформація, яка містить в собі звуковий файл з голосом, що схожий на мій. Зміст цього тексту викликав значний резонанс серед науково-педагогічного та студентського колективу, мешканців міста Полтави та громадян України, що спричинило приниження моєї честі, гідності та ділової репутації університету. Активну участь у поширенні даного файлу та публічними коментарями до нього прийняв участь народний депутат України  Бублик Ю.В.

З цього приводу маю заявити наступне. Закон я не порушував.

Навпаки щодо мене скоєно злочин, передбачений ст. 383 Кримінального кодексу України, зокрема, завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину. Тому звернувся до правоохоронних органів щодо проведення перевірки в ході якої встановити особу, обставини створення та розповсюдження сфабриковано звукового файлу і дати правову оцінку цим діям.

Відповідно до статті 68 Конституції України кожен зобов’язаний неухильно додержуватися Конституції та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Праву на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань відповідає обов’язок не поширювати про особу недостовірну інформацію та таку, що ганьбить її гідність, честь чи ділову репутацію.

Хочу подякувати профспілковій організації, трудовому колективу,  студентам університету та всім моїм друзям за активну та принципову підтримку, особливо в умовах тиску та залякування. Рівень та активність цієї підтримки були дуже важливими для мене та переконали в необхідності відстоювання  правових позицій, тому писати заяву на звільнення з посади ректора не буду.

Я завжди був і є патріотом України, займаю активну державницьку позицію.

Ректор

Полтавського національного