Любіть Україну у сні й наяву,
Вишневу свою Україну,
Красу її, вічно живу і нову,
І мову її солов'їну.
В. Сосюра
Понеділок, 12 березня 2018

Закордонне відрядження викладача кафедри українознавства, культури та документознавства

Із 22 лютого по 1 березня 2018 року старший викладач кафедри українознавства, культури та документознавства, директор Державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви» Білан Н.В., на запрошення Товариства військової історії Швеції, перебувала у м. Стокгольмі (Швеція). Мета відрядження – ознайомитися із роботою музейних закладів Швеції, відвідати бібліотеки й архіви, налагодити контакти із представниками  туристичних фірм країни.

22 лютого разом із представниками Товариства зустрілася із Послом України в Швеції Ігорем Сагачем, який передав полтавському музейному закладові копії документів зі шведських архівів доби ХУІІ-ХУІІІ століть. У Стокгольмі відвідала музей Васа, музей Армії, музей подій 1719 року, Шведський інститут. Побувала в Дротнінхольмському і Гріпсгольмському палацах. Особливо корисним було  знайомство із фондами Військового Королівського архіву, де мала можливість переглянути картографічні джерела часів Полтавської битви й фотоальбоми шведського офіцера Карла Бенедіка, котрий перебував у Полтаві у 1911 році з метою вивчення об’єктів поля Полтавської битви. В Упсалі відвідала бібліотеку й музей Упсальського університету, краєзнавчий музей Упсали.

 

Поїздка була корисною не лише для подальшого розвитку ДІКЗ «Поле Полтавської битви», а й для вдосконалення теоретичної та практичної підготовки фахівців із документознавства та інформаційнолї діяльності ПолтНТУ, адже позитивний практичний досвід однієї з найрозвиненіших країн Європи в музейній, архівній та бібліотечній галузях буде використаний, як для викладання відповідних теоретичних курсів (з дисциплін «Музеєзнавство», «Архівознавство», «Інформаційно-анілітична діяльність», «Документно-інформаційні комунікаці» та ін.), так і для проведення відповідних студентських практик.

   

За матеріалами кафедри українознавства,

культури та документознавства

ЗНО-2018. Реєстрація
Вступна кампанія 2018
МОН
+20 до ЗНО
запрошуємо взяти участь в олімпіаді
Інституційний репозитарій
Атестація осіб,
які претендують на вступ
на державну службу
інтернет-ресурс
дистанційного навчання
ПолтНТУ
студентське
життя
Підготовче відділення
доуніверситетскої
підготовки ПолтНТУ
конференції
фахові
видання
відділ
міжнародного
співробітництва
олімпіади
центр юридичної
допомоги
воїнам АТО
профком
працівників
університету
Олімпіади

КОНТАКТИ
36011, м. Полтава,
Першотравневий проспект, 24.
Телефон приймальної комісії:
(0532) 56-16-04.
E-mail: vstup@pntu.edu.ua

ЯК НАС ЗНАЙТИ

СЕРТИФІКАТ

Скринька довіри

Copyright © НВЦІ
"Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка" 2018