Середа, 13 вересня 2017

Відкриття студентського відділення міжнародної спілки інженерів-нафтовиків (SPE) Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка

6 вересня, напередодні дня працівника нафтогазової галузі у стінах Полтавського національного технічного університету, відбулось відкриття студентського відділення міжнародної спілки інженерів-нафтовиків (SPE).

Спілка інженерів-нафтовиків (SPE) є міжнародною асоціацією, яка об’єднує понад 165000 вчених, інженерів, менеджерів і студентів з усіх галузей промисловості, пов'язаних з розвідкою, видобуванням та переробкою нафти і газу. SPE є некомерційною організацією, місія якої полягає в зборі, поширенні та обміні технічними знаннями про розвідку, розробку, видобуток нафти і газу та пов'язаних з ними технологіями.

На відкритті були присутні ректор ПолтНТУ, академік Української нафтогазової академії, член науково-технічної ради Спілки буровиків України, професор Володимир Онищенко; президент секції «Спілка інженерів-нафтовиків в Україні – SPE» Ріхард Білий; генеральний директор нафтогазового консультаційного центру «Ньюфолк» Андрій Закревський; генеральний директор науково-технічного підприємства «Бурова техніка», член наглядової ради ПолтНТУ Віталій Вітрик; директор ТОВ «Геосінтез інженірінг» Іван Полетучий; директор науково-дослідного центру «Нафтогазбурмаш» Олександр Політучий; голова правління Спілки буровиків України Анатолій Вдовіченко; заступник генерального директора компанії «УкрСКС» Володимир Забіяка; завідувач відділу дорожньої інженерії Білостоцької політехніки (Польща) професор Владислав Гардейчук; головний механік ПрАТ «Нафтогазвидобування» Сергій Гапон; начальник відділу метрології ПрАТ «Нафтогазвидобування» Ігор Маліборський; студенти та викладачі факультету нафти і газу та природокористування ПолтНТУ та коледжу нафти і газу ПолтНТУ.

Із вступним словом виступив Ріхард Білий привітавши учасників відкриття SPE, він розповів про перспективи розвитку студентського відділення, можливості які відкриваються в першу чергу перед студентами. Слід зазначити, що до спілки інженерів-нафтовиків SPE вже зареєструвалося та виявили бажання зареєструватися понад 130 студентів ПолтНТУ та коледжу нафти і газу ПолтНТУ.

Декан Факультету Андрій Матвієнко розповів про попередні досягнення факультету нафти і газу та природокористування, а саме нарощування співпраці із потужними підприємствами нафтогазової галузі, проходження студентами виробничої практики та стажування, оновлення лабораторних комплексів на кафедрах факультету та відкриття нової сучасної лабораторії нафтогазових технологій за підтримки компаній ДТЕК Нафтогаз та  «Геосинтез Інженірінг».

Створенню студентського відділення SPE передувала кропітка робота, проведено декілька зустрічей студентів ПолтНТУ і коледжу нафти і газу ПолтНТУ із представниками Спілки нафтогазових інженерів SPE. Важливою подією популярізації SPE в університеті стало те, що навесні 2017 р. команда молодих інженерів-нафтогазовиків з факультету нафти і газу та природокористування: Катерина Китайгора, Руслан Тойстер, Станіслав Демченко, прийняли участь в VII Форумі майбутніх нафтових інженерів, який проходив в Пекіні (Китай) на базі Китайського університету нафти за підтримки спілки інженерів-нафтовиків SPE де вони представили англійською мовою доповідь на тематику ефективних: будівництва та експлуатації резервуарного парку нафтогазових промислів.

Голова студентського відділення SPE, студент Станіслав Демченко висловив свою подяку керівництву університету за допомогу і підтримку студентських ініціатив по створенню спілки. Завдяки цьому студенти матимуть змогу проводити зустрічі та наради, а також обмінюватись технічними знаннями про розвідку, розробку, видобуток нафти і газу та пов'язані з ними технології.

Володимир Онищенко привітав усіх присутніх із наступаючим днем працівника нафтогазової галузі та повідомив, що вже стало доброю традицією починати навчальний рік із розширення зв’язків з нашими партнерами. Відкриття студентського відділення SPE дасть змогу студентам більш тісно спілкуватися із представниками підприємств нафтогазової галузі, здобувати нові знання не тільки від своїх викладачів, а і від нафтовиків, які працюють на виробництві.

Право на урочисте відкриття приміщення студентського відділення було надано президенту секції «Спілка інженерів-нафтовиків в Україні – SPE» Ріхарду Білому та декану факультету нафти і газу та природокористування ПолтНТУ Андрію Матвієнту.

Гості разом із студентами завітали до приміщення і відразу взялись до обговорення найближчих планів по співпраці.

По закінченню урочистостей Андрій Закревський провів розмову зі студентами описавши їм усі можливості, які відкриваються перед ними вступивши до спілки SPE. Він розповів їм про свій досвід розвитку, про можливості співпраці із іноземними фахівцями навіть зараз та побажав студентам успіхів.

Сподіваємось, що представництво студентського відділення міжнародної спілки інженерів-нафтовиків (SPE) ПолтНТУ дасть можливість ефективно інтегрувати студентів-науковців ПолтНТУ – членів спілки SPE до світової нафтогазової спільноти.