Неділя, 12 листопада 2017

ПолтНТУ презентував Україну на міжнародній освітній виставці в Туркменістані

9-10 листопада 2017 року делегація ПолтНТУ презентувала Україну на Міжнародній виставці «Освіта та спорт в епоху могутності і щастя» в Туркменістані, яка відбулася під егідою Президента Туркменістану Гурбангули Бердимухамедова.

Делегація ПолтНТУ у складі першого проректора – проректора з науково-педагогічної роботи Богдана Коробко, проректора з науково-педагогічної, соціальної роботи та міжнародного співробітництва Світлани Сівіцької, директора Полтавського коледжу нафти і газу Любов Шумської, доцента кафедри видобування нафти і газу Максима Харченка взяла участь у Міжнародній виставці «Освіта та спорт в епоху могутності і щастя», яка відбулася в Ашхабаді (Туркменістан).

Виставка відбулася під егідою Президента Туркменістану Гурбангули Бердимухамедова, а організаторами виставки виступили Міністерство освіти Туркменістану, Державний комітет Туркменістану по спорту і Торгово-промислова палата Туркменістану. У церемонії відкриття виставки взяли участь члени уряду, керівники Меджлісу, міністерств і відомств, глави акредитованих в Туркменістані дипломатичних представництв і місій, працівники сфер освіти і спорту, міжнародні партнери, студентська молодь.

Делегація університету презентувала можливості навчання в Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка та в Україні в цілому. Варто наголосити, що ПолтНТУ єдиний український навчальний заклад, який узяв участь у освітній виставці в Ашхабаді. Експозиція університету викликала значну зацікавленість у відвідувачів виставки, майбутніх абітурієнтів та їх батьків.

У виставці взяли участь представники близько 30 країн, в тому числі США, Великобританії, Німеччини, Японії, Китаю, Індії, Туреччини, Пакистану, Малайзії, Латвії, України, Білорусі, Казахстану та ін. Десятки стендів продемонстрували освітній потенціал країн, в тому числі продукцію від провідних виробників IT-технологій, інноваційного лабораторного обладнання.

ПолтНТУ має багаторічне співробітництво з Туркменістаном, яке було започатковане у 2012 році ректором університету, професором Володимиром Онищенко під час офіційного візиту до Туркменістану. За останні роки в ПолтНТУ здобули вищу освіту понад 500 студентів із Туркменістану.

В ході роботи виставки делегація ПолтНТУ зустрілася з президентом Академії наук Туркменістану Меретом Аширбаєвим та керівниками провідних ВНЗ Туркменістану, зокрема університетом нафти і газу, університетом будівництва та архітектури та іншими.

Під час урочистого закриття роботи Міжнародної виставки «Освіта та спорт в епоху могутності і щастя» Міністр освіти Туркменістану Пурли Агамирадов відмітив, що виставка націлена на сприяння розвитку освіти, фізичної культури і спорту як найважливіших напрямків державної соціальної політики, ознайомлення з їх актуальними напрямами і основними тенденціями. За результатами роботи міжнародної виставки та конференції Полтавському національному технічному університету імені Юрія Кондратюка вручили диплом Міністерства освіти Туркменістану.

Участь у міжнародній виставці дає можливість на належному рівні представити науково-освітній потенціал університету та сприяє створенню сприятливих умов розвитку взаємовигідного українсько-туркменського співробітництва!

Світлана Сівіцька,
проректор з науково-педагогічної, соціальної роботи
та міжнародного співробітництва ПолтНТУ