П'ятниця, 07 липня 2017

У ПолтНТУ на військовій кафедрі готують майбутніх офіцерів у справжніх польових умовах

Незабаром у ПолтНТУ більше сотні курсантів складатимуть присягу на вірність народові Україні, а поки на базі однієї з військових частин Полтавської області вони проходять навчальний збір у польових умовах.

Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка – вищий навчальний заклад, де студенти мають можливість під час навчання за спеціальністю пройти  військову підготовку за програмою офіцерів запасу та  по закінченню університету отримати офіцерське звання.

Поле – школа військової майстерності!

Як воно бути курсантом та проходити військову підготовку у польових умовах? Саме з таким питанням ми вирушили у подорож, аби на власному досвіді дізнатись про усі нюанси та цікаві факти навчання майбутніх офіцерів запасу.

Навчання проходять протягом двох років, за цей період курсанти здобувають теоретичні та практичні навички з військової підготовки. По завершенню навчання, кожен з майбутніх офіцерів складає присягу на вірність українському народові. Та перш ніж складати присягу, на студентів чекає навчальний збір у польових умовах. Під час таких навчань, можна відчути на собі усі реалії життя військовослужбовця та спробувати прожити у нестандартних умовах.

Якщо заглиблюватись у роботу військової кафедри ПолтНТУ, то за період навчання, студенти вивчають такі розділи:

- загальновійськова підготовка, метою якої є вивчення вимог статутів Збройних Сил України, основ та правил стрільби із штатної зброї, методики підготовки і проведення занять зі стройової підготовки;

- методика виховної та соціально-психологічної роботи, де студенти вивчають сутність виховної та соціально-психологічної роботи у військових підрозділах, методику використання основних форм, методів і прийомів морально-психологічного забезпечення повсякденної та бойової діяльності військовослужбовців;

- тактична і тактико-спеціальна підготовка, метою якої є вивчення зі студентами основ сучасного загальновійськового бою, військової топографії, інженерного забезпечення бойових дій, основ забезпечення радіаційного, хімічного та біологічного захисту підрозділів, організації управління та зв’язку;

- військово-технічна та військово-спеціальна підготовка, яка формує у студентів професійно-орієнтовані знання, уміння та навички необхідні для вирішення завдань за спеціальністю.

Як зазначають самі курсанти, практика таких навчань загартовує кожного до складних ситуацій, адже у ході навчань у польових умовах курсанти мають можливість відчути справжню атмосферу військової служби. Під час польових навчань майбутні офіцери проходять стройову підготовку, вивчають теоретичні та практичні аспекти військової підготовки курсантів.

Приємно було спостерігати, що до навчань долучаються не лише чоловіки, а й представниці слабкої статі. Серед курсантів можна традиційно зустріти і тендітних дівчат, які на рівні з чоловіками виконують важку роботу.

Попереду на курсантів чекають державні екзамени, військова присяга та довгоочікувані офіцерські погони. Тож, запрошуємо на навчання до військової кафедри Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка.