П'ятниця, 09 червня 2017

Представники ПолтНТУ та ДТЕК Нафтогаз обговорили актуальні аспекти подальшого співробітництва

У рамках співпраці ДТЕК Нафтогаз та Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка 30 травня відбувся комплекс заходів, зокрема круглий стіл та екскурсії на об’єкти буріння, експлуатації та системи збору й підготовки свердловинної продукції найбільшої приватної газовидобувної  компанії України.

За ініціативи ректора ПолтНТУ, професора Володимира Онищенка до заходу були залучені провідні науковці та фахівці нафтогазової інженерії університету, а саме: завідувач кафедри видобування нафти і газу та геотехніки, професор Микола Зоценко, завідувач кафедри обладнання нафтових і газових промислів, професор Володимир Білецький, завідувач кафедри теплогазопостачання, вентиляції та теплоенергетики, професор Юрій Голік, перший проректор – проректор з науково-педагогічної роботи, доцент Богдан Коробко, декан факультету нафти і газу та природокористування, декан Андрій Матвієнко, доцент кафедри обладнання нафтових і газових промислів Микола Рой, доцент кафедри будівельних машин та обладнання Віктор Вірченко, старший викладач кафедри видобування нафти і газу та геотехніки Андрій Мангура, завідувач навчальної лабораторії нафтогазових технологій Байрам Мамишов.

Від компанії ДТЕК Нафтогаз делегацію ПолтНТУ супроводжували менеджер відділу з управління персоналом Анна Павліон, головний спеціаліст відділу з комунікаціями Вікторія Бордіженко, спеціаліст департаменту з розвитку та оцінки активів Максим Дорохов.

Спочатку представники Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка разом із керівником департаменту з буріння і свердловинних технологій Олександром Лазаренком відвідали бурову установку свердловини №34 Семеренківського родовища, на  якій застосовуються новітні технології, зокрема, безамбарне буріння, що сприяє зменшенню забруднення навколишнього середовища, та система верхнього приводу бурової установки, що підвищує продуктивність виконання бурових робіт.

Наступним об’єктом, з яким ознайомилася делегація  ПолтНТУ, була видобувна свердловина №7 Семиренківського газоконденсатного родовища, про яку детально розповів керівник департаменту з видобутку вуглеводнів Богдан Кукура. Унікальність даної свердловини  заключається у автономній роботі електричних приладів за допомогою сонячних панелей та гелієвих акумуляторів.

Крім того – це єдина в Україні свердловина, фонтанна арматура, якої виготовлена із нержавіючої сталі, що забезпечує довготривалий термін її експлуатації.

На газопереробному підприємстві компанії ДТЕК Нафтогаз під керівництвом директора з видобутку і переробки вуглеводнів Олексія Раптанова, начальник цеху по видобутку газу і газового конденсату Олександр Фесак ознайомив присутніх із сучасним обладнанням і технологічним процесом.

Зокрема усіх присутніх ознайомили з обладнанням і технологічним процесом збору та підготовки промислової продукції, починаючи від блоку вхідних трубопроводів до подачі природного газу у магістральний трубопровід установки підготовки природного газу Олефірівського газоконденсатного родовища. Під час відвідування промислового об’єкту обговорювалися важливі питання, щодо ключових аспектів переробки та транспортування вуглеводнів.

На завершальному етапі зустрічі було проведено круглий стіл, з метою залучення провідних фахівців ПолтНТУ для вирішення актуальної проблематики ДТЕК Нафтогаз. Також були визначені основні завдання подальшого співробітництва у сфері освіти, науки та нафтогазового виробництва.

Колектив університету висловлює щиру подяку директору з видобутку і переробки вуглеводнів ДТЕК Нафтогаз Олексію Раптанову за сприяння у практичній підготовці студентів ПолтНТУ.

Перелік спеціальностей та сертифікатів
на вступ до університету