П'ятниця, 05 травня 2017

У ПолтНТУ відбувся мітинг-реквієм з нагоди відзначення 72-річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

5 травня 2017 року в Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка відбувся мітинг-реквієм з нагоди відзначення 72-річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Трудовий колектив разом зі студентством університету зібралися біля пам’ятної стели загиблих у роки Другої світової війни співробітників і студентів ПолтНТУ, щоб покласти квіти та вшанувати їхню жертву, їхній безсмертний подвиг заради спільної мети, заради перемоги.

Друга світова війна ́ — наймасштабніший військовий конфлікт в історії людства. У полоні війни опинилося 67 держав, що об’єднали близько 70% населення земної кулі. Війна забрала життя близько 60 мільйонів, не враховуючи поранених і тих, хто зник безвісти. І однією з держав, які понесли найбільші втрати, заплативши чим самим страшну ціну за свою волю до перемоги, стала Україна. Щонайменше 5,3 млн. чоловік, або  один із шести мешканців України загинув у цій бійні. 2,4 млн. українців було вивезено для примусової праці до Німеччини. Ущент чи частково було зруйновано понад 700 великих і малих міст та 28 тис. сіл, унаслідок чого безпритульними залишилося близько 10 млн. чоловік.

Саме тому ця велика жертва назавжди залишиться в наших серцях, як і вдячність за те, що не здалися, що боролися до кінця.

Сергій Єфіменко

Списки зарахованих на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб
Списки зарахованих на навчання за кошти державного бюджету
ПолтНТУ на vstup.info 2017