П'ятниця, 21 квітня 2017

Круглий стіл «Роль наукових парків та бізнес центрів у інтеграції науки і бізнесу»

19 квітня 2017 року Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка спільно з Департаментом економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської обласної державної адміністрації провели круглий стіл на тему: «Роль наукових парків та бізнес центрів у інтеграції науки і бізнесу».

На заході були присутні начальник відділу департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської обласної державної адміністрації Михайло Бугрій, представники Кременчуцької міської ради, представники бізнесу Полтавської області, адміністрація та науково-педагогічні працівники Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка.

Відкриваючи круглий стіл, проректор з науково-педагогічної, соціальної роботи та міжнародного співробітництва Світлана Сівіцька переказала вітання учасникам круглого столу від ректора Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка, професора Володимира Онищенка. Акцентувала увагу, що тема круглого столу є надзвичайно актуальною як для представників науки і освіти, так і для представників бізнесу, адже рухаючись до ЄС ми маємо переймаємо кращі практики і досвід роботи науково-технологічних парків, бізнес-центрів та бізнес-інкубаторів.

- Мені дуже приємно бути на такому визначному заході, де сконцентровані наука і бізнес задля головної мети – досягнення сталого економічного зростання нашого Полтавського регіону. Слід зазначити, що наприкінці минулого року була прийнята конкурсна програма розвитку та підтримки малого та середнього підприємництва в Полтавській області 2017-2020 р.р. Дана програма кореспондується з питаннями Круглого столу, так як в цій програмі є окремий розділ присвячений впровадженню енергозберігаючих технологій та підвищенню конкурентоспроможності продукції. У програмі окреслені основні проблеми в сфері енергозбереження, у вирішенні яких важливе місце займає створення інформаційного простору та організація взаємодії суб’єктів підприємницької діяльності у поєднанні з науковим потенціалом нашого регіону, зокрема з ПолтНТУ, який надав найбільше пропозицій щодо виконання заходів програми. – наголосивначальник відділу департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської обласної державної адміністрації Михайло Бугрій.

В.о. проректора з науково-педагогічної роботи Володимир Муравльов у своїй доповіді розповів про досвід діяльності наукових науково-технологічних парків України.

В.о. проректора з наукової та інноваційної роботи Олена Воскобійник презентувала діяльність бізнес-інноваційного центру ПолтНТУ.

Професор ПолтНТУ, керівник групи з енергоефективності Анатолій Колієнко виступив з доповіддю «Енергоефективні технології та термомодернізація». Завідувач кафедри теплогазопостачання, вентиляції та теплоенергетики, професор кафедри прикладної екології Юрій Голік закцентував увагу присутніх на питаннях екології та раціонального природокористування, зокрема на обласній програмі «Довкілля-2020» та регіональній комплексній програмі поводження з твердими побутовими відходами в Полтавській області до 2021 року розроблених науковцями ПолтНТУ.

Доцент кафедри економіки підприємства та управління персоналом Ксенія Чичуліна надала розгорнуту інформацію щодо економіки енергоефективності.

Підводячи підсумки, всі учасники круглого столу наголосили на важливості проведення подібних спільних заходів для прийняття ефективних управлінських рішень, пожвавлення економічного розвитку регіону та забезпечення енергетичної незалежності.

Сергій Єфіменко

Щодо реєстрації електронних кабінетів
Пам'ятка для вступників до ВНЗ на основі повної загальної середньої освіти з числа дітей загиблих захисників України
Навчально-науковий центр