П'ятниця, 17 березня 2017

Підвищення кваліфікації фахівців нафтогазового комплексу на базі ПолтНТУ

Протягом лютого – березня 2017 р. ПолтНТУ, ВГО «Спілка буровиків України» та ТОВ «НТП «Бурова техніка» проводять курси підвищення кваліфікації фахівців нафтогазового комплексу на базі університету.

В рамках виконання договорів про співпрацю між Полтавським національним технічним університетом імені Юрія Кондратюка, ВГО «Спілка буровиків України» та ТОВ «НТП «Бурова техніка» на базі університету з лютого по березень 2017 р. проводяться курси підвищення кваліфікації з тематики: «Бурові розчини та рідини», «Похило скероване та горизонтальне буріння», «Супервайзер при бурінні нафтових і газових свердловин».

Підвищення кваліфікації фахівців нафтогазового комплексу проходить на базі університетуза ініціативи та підтримки ректора ПолтНТУ Володимира Онищенка Олександровича, голови ВГО «Спілка буровиків України» Анатолія Вдовіченка та генерального директора ТОВ «НТП «Бурова техніка» Віталія Вітрика. Такі курси на базі ПолтНТУ вже стали щорічними і присвячені актуальним питанням здійснення бурових робіт. Заняття для слухачів проводяться провідними фахівцями нафтогазової галузі університету, України та світу.

У рамках проведення курсів підвищення кваліфікації з тематики «Бурові розчини та спеціальні рідини» цикл лекцій провів керуючий директор компанії «Sirius-ES» (Німеччина) Олександр Бухнер. Sirius-ES – одне з провідних європейських підприємств, що забезпечує сервіс бурових розчинів, інженерний супровід та обладнання для очистки бурових розчинів від вибуреної породи для газових, нафтових та геотермальних свердловин. Керуючий директор компанії «Sirius-ES» Олександ Бухнер має великий досвідом у даній галузі, протягом 25 років займався наданням інженерного супроводу по буровим розчинам у Європі, Північній Африці та на Ближньому Сході, 15 років перебував на керівних посадах у міжнародній нафтогазовій сервісній компанії, 15 років здійснював проектування, 5 років був головним партнером Австрійської нафтової компанії.

У ході проведення лекцій були висвітлені питання розробки формули бурових розчинів, емульсій та розкриття пластів, а також запропоновані методи практичного впровадження наукового підходу до процесу приготування бурових розчинів.

Заняття проводились в сучасній лабораторії нафтогазових технологій ПолтНТУ відкритій у вересні 2016 року за підтримки енергетичної компанії ДТЕК та компанії «Геосинтез Інженірінг», оснащена сучасним комплектом лабораторно-дослідницького обладнання для визначення параметрів бурових розчинів. Слухачі визначали властивості бурових розчинів: водоутримуючу здатність, коефіцієнт тертя кірки, в’язкість та ін.

Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка системно проводить спільні конференції, виставки, семінари нафтогазового профілю, а також забезпечує проведення курсів підвищення кваліфікації для спеціалістів провідних організацій, чия діяльність пов’язана з розвідкою, бурінням та видобутком нафти і газу. Саме таке співробітництво з провідними геологорозвідувальними, буровими та нафтогазовидобувними компаніями світу забезпечує підготовку висококваліфікованих фахівців.

Сергій Єфіменко

Перелік спеціальностей та сертифікатів