Середа, 15 березня 2017

Рідна мова – духовне багатство кожної нації

У ПолтНТУ відзначили Міжнародний день рідної мови.

Цього року з нагоди свята деканат гуманітарного факультету, науковці кафедри українознавства, культури та документознавства разом зі студентами провели чергове засідання студентського «круглого столу». Під керівництвом викладачів студенти з семи держав розкрили самобутність своїх країн. Вони розповідали про національну символіку, історію, культуру, традиції своїх народів, декламували рідною мовою рядки поезій, виконували вокально-інструментальні композиції; виступи супроводжувалися яскравими презентаціями.

Заступник декана гуманітарного факультету Анна Агейчева привітала англійською мовою учасників студентського круглого столу та наголосила про щорічне проведення на гуманітарному факультеті науково-мистецького заходу, присвяченого Міжнародному Дню рідної мови, оскільки активна участь у культурних заходах іноземних студентів у нашому університеті беззаперечно є одним із показників позитивних тенденцій у безперервному розвитку міжнародної діяльності Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка. Завідувач кафедри українознавства, культури та документознавства Ірина Передерій у своєму виступі підкреслила, що мова є символічним ментальним кодом, найважливішим національним ідентифікатором, завдяки якому кожна нація усвідомлює себе самодостатнім суб’єктом історії.

У доповідях студентів були представлені народи таких держав: України, Єгипту, Лівії, Гани, Судану, Габону, Туркменістану. Їх виступи вражали своєю змістовною насиченістю, багатством ілюстративного матеріалу, із захопленням сприймалися слухачами. Так, студенти Пірімова Нігара (Туркменістан) і Осман Мохамед (Судан) цікаво подали інформацію про державні устрої своїх країн, їх історико-культурні пам’ятки, національні особливості.

Північну Африку як регіон пустель та оазисів репрезентували у виступах Хебіші Ахмед (Єгипет) та Альсааіді Ісса Алі (Лівія). Із захопленням описуючи культуру та традиції своїх країн, вони більш детально зупинилися на історії, архітектурних пам’ятках й національній символіці.

Екзотичність африканського континенту розкрили у своїх доповідях Амесея Абель (Гана) та Нокам Франк (Габон). Вони розповідали про історію своїх країн, національну символіку, традиції, вірування, особливості клімату, флори і фауни, визначні культурні пам’ятки.

Остання доповідачка, студентка групи 401-ГД Половчак Яна, у своєму виступі на тему «Моя країна – Україна» надзвичайно поетично представила нашу Батьківщину, охарактеризувала соціальний та економічний устрій, національну символіку, звичаї та традиції українського народу, згадала видатних українців.

Після завершення всіх виступів за доброю традицією, що вже склалася роками, викладачі кафедри українознавства, культури та документознавства гуманітарного факультету від імені alma mater вручили учасникам студентського круглого столу» святковий пиріг. Із радісними посмішками на обличчях студенти з різних країн світу обмінювалися номерами телефонів та фотографувалися на згадку про це свято.

За матеріалами кафедри

українознавства, культури та документознавства