Вівторок, 10 лютого 2015

Президент Малої академії наук Станіслав Довгий та академік НАН України Віктор Грінченко - Почесні професори ПолтНТУ

6 лютого вперше в роботі II етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Полтавського територіального відділення Малої академії наук взяли участь президент МАН України Станіслав Довгий та член президії Національної академії наук Віктор Грінченко.

Ефективну роботу Полтавського територіального відділення Малої академії наук України забезпечує співпраця з вишами області та позашкільними навчальними закладами, метою яких є створення належних умов для безперервної якісної освіти  та професійної орієнтації обдарованої молоді області.

– Я вважаю дуже важливим завданням для популяризації науки в нашому суспільстві – це відновлення забутих імен, нове бачення тих інтелектуальних лідерів, які були в нашій історії. На мою думку, медаль Юрія Кондратюка має набути загальнонаціонального значення. Це буде спільний проект з ПолтНТУ. Нагороджувати медаллю будемо переможців конкурсу за технічними напрямами аби популяризувати подібні спеціальності у вищих навчальних закладах нашої держави. – зазначив президент Малої академії наук Станіслав Довгий. Він представив на обговорення колективу Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка макети пам’ятної медалі, вислухав пропозиції науковців.

Наприкінці минулого року Голова комітету Верховної Ради з питань розвитку науки і освіти Лілія Гриневич,  перший Президент незалежної України Леонід Кравчук та президент Малої академії наук Станіслав Довгий виступили ініціаторами проведення благодійного аукціону на підтримку української армії. За активну участь у благодійній акції Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка було нагороджено подяками від Леоніда Кравчука, Лілії Гриневич та Предстоятеля УПЦ Київського Патріархату Святішого Патріарха Філарета.

Почесними грамотами за активну участь у роботі Малої академії наук були відзначені:

1.  Валентина Стрілець – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри іноземних мов Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка.

2. Надія Кочерга – завідувач кафедри українознавства, культури та документознавства, кандидат історичних наук, доцент Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка.

3. Василь Сажко – кандидат історичних наук, доцент, завідуючий кафедри історії Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка.

4. Ірина Передерій – доктор історичних наук, професор кафедри українознавства, культури та документознавства Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка.

5. Анна Слатвицька– кандидат юридичних наук, доцент кафедри державного управління і права Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка.

6. Наталія Сененко – кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри хімії Полтавського національного технічного університету імені Ю. В. Кондратюка.

7. Юрій Бендес – доктор педагогічних наук, доцент кафедри фізики, математики та хімії, декан факультету інформаційних та телекомунікаційних технологій і систем ПолтНТУ.

8. Олександр Орисенко – кандидат технічних наук, доцент кафедри будівельних машин та обладнання Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка.

Одноголосним рішенням Вченої ради ПолтНТУ було присвоєно звання  «Почесний професор Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка» д.ф.-м.н., професору, члену-кореспонденту НАН України, президенту Малої академії наук України Станіславу Довгому та д.ф.-м.н., професору, академіку НАН України, заслуженому діячу науки і техніки України, директору Інституту гідромеханіки НАН України Віктору Грінченко.

Маргарита Лубкова

прес-служба ПолтНТУ