У ПолтНТУ відбувся науково-практичний семінар, присвячений 67-ій річниці від дня народження професора Геннадія Михайловича Губреєва

З доповідями на семінарі виступили провідні вчені вищих навчальних закладів зі всієї України.

28 травня у Полтавському національному технічному університеті відбувся науково-практичний семінар, присвячений 67-ій річниці від дня народження видатного математика,  професора Геннадія Михайловича Губреєва. Мета семінару – дослідження та обґрунтування теоретичних, методологічних і практичних проблем функціонального, математичного і чисельного аналізів та методів їх розв’язання у інформаційних технологіях.

У роботі семінару взяли участь понад 20 учасників, серед них 5 докторів наук, 9 кандидатів наук. Співорганізаторами семінару виступили: Cхідноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, Фізико-технічний інститут низьких температур імені Б.І. Вєркіна.

Участь у семінарі взяв брат Геннадія Михайловича Губреєва Микола Михайлович Губреєв:

– Вітаю усіх учасників семінару і хочу висловити подяку ректору Полтавського національного технічного університету, професору Володимиру Онищенку, який активно спряв організації і проведенню цього науково-практичного семінару. Сподіваюся, що він буде багатим на нові ідеї та надзвичайно плідним як для талановитої молоді, присутньої тут, так і для колег мого брата, які разом з ним працювали над великою кількістю наукових праць. Бажаю молодому поколінню науковців успіхів і нових відкриттів та сподіваюся, що цей семінар стане щорічним.

Науково-практичний семінар працював за трьома напрямками: функціональний аналіз та теорія функцій; диференційні та інтегральні рівняння, їх застосування; інформаційні технології.

Гості конференції виступили з докладами:

1. Навколо теореми Ван Даля-Шмудгена. Арлінський Юрій Мойсійович – завідувач кафедри математичного аналізу Cхідноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, д.ф.-м.н. проф.
  2. Невід’ємні самоспряжені розширення і моделі точкових взаємодій. Ковальов Юрій Григорович  – старший викладач кафедри математичного аналізу Cхідноукраїнського національного університету імені Володимира Даля.
  3. Про структурну властивість нульових множин квазіполіномів та інших майже періодичних функцій. Фаворов Сергій Юрійович – завідувач кафедри теорії функцій Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, д.ф.-м.н., проф.
  4. Відкриті системи другого порядку. Золотарьов Володимир Олексійович – провідний науковий співробітник Фізико-технічного інституту низьких температур імені Б.І. Вєркіна, д.ф.-м.н., проф.
  5. Про спектри деяких нескінченних графів. Голінський Леонід Борисович – провідний науковий співробітник Фізико-технічного інституту низьких температур імені Б.І. Вєркіна, д.ф.-м.н., с.н.с.
  6. Автоперетворення Беклунда для рівняння Sine-Гордона і Кортевега-де-Фріза. Сєров Микола Іванович – д.ф.-м.н., професор кафедри вищої математики Полтавського національного технічного університету ім. Юрія Кондратюка.
  7. Інформаційні технології оптимізації логістичних процесів в умовах агрохолдингу. Скакаліна Олена Вікторівна – к.т.н., доцент кафедри комп’ютерних та інформаційних технологій і систем Полтавського національного технічного університету ім. Юрія Кондратюка.
  8. Подальше працевлаштування після отримання кваліфікації спеціаліста з інформаційних технологій. Кравець Олександр Іванович – інженер-програміст ПАТ «НВП «Радій».

Актуальні питання, розглянуті на семінарі, викликали живе обговорення та обмін думками серед студентів на науковців, які взяли участь у науковому заході. На закінчення семінару його учасники вирішили активно сприяти розвитку і впровадженню прогресивних форм наукових досліджень університетів, інших освітніх і наукових центрів та посилювати взаємодію ВНЗ у сфері проблем функціонального, математичного і чисельного аналізів та методів їх розв’язання у інформаційних технологіях. Також буде випущено друковані примірники збірника тез доповідей семінару.

Анна Супруненко,