У ПолтНТУ відбулося підведення підсумків IX Всеукраїнського фестивалю науки

15 травня на розширеному засіданні конференції трудового колективу відбулося підведення підсумків IX Всеукраїнського фестивалю науки та нагородження науковців і студентів університету з нагоди дня науки.

Відкриваючи розширене засідання конференції трудового колективу ректор ПолтНТУ, професор Володимир Онищенко привітав усіх присутніх з днем науки та побажав нових звершень й успіхів на благо університету та нашої держави. Насамперед відмітив, що плідна робота та спільний внесок усього багатотисячного колективу Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка в освітню та наукову діяльність є запорукою розвитку університету та зайняття провідних позицій серед вишів України.

Підсумовуючи результати IX Всеукраїнського фестивалю науки можна з упевненістю зазначити, що ПолтНТУ є провідним вишем та науковим осередком не тільки Полтавщини, а й усієї України. За 85 років освітніх традицій ПолтНТУ став потужним конкурентоспроможним університетом, якій налічує у своєму складі 8 факультетів на яких навчається близько 10 тисяч студентів за 39 спеціальностями. Освітню та наукову діяльність ПолтНТУ забезпечують висококваліфікований колектив університету професіоналів своєї справи. Зокрема, за період 2002 – 2015 роки аспірантами та співробітниками університету захищено 27 докторських та 222 кандидатські  дисертації. Високий рівень ґрунтовних наукових розробок університету забезпечують 9 наукових шкіл, які очолюють провідні науковці України.

Науково-педагогічними працівниками Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка проводиться надзвичайно активна робота з популяризації своїх наукових розробок. Так, зокрема, за період 2002 – 2015 роки науковцями університету видано близько 400 навчальних підручників та посібників, випущено близько 300 монографій та надруковано близько 15000 статей, в тому числі й у провідних закордонних виданнях. Варто відмітити унікальну можливість співпраці Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка з установами НАН України в рамках реалізації угоди між ПолтНТУ та НАН України, підписаної у 2007 році. Саме за рахунок якої починаючи з 2008 року, на базі ПолтНТУ сумісно з НАН України проводиться щорічна науково-практична конференція: «Проблеми й перспективи розвитку академічної та університетської науки». Також варто відмітити, що з 2014 року на базі ПолтНТУ функціонує національний контактний пункт програми досліджень та інновацій Європейського Союзу «Горизонт 2020», який було зареєстровано Міністерством освіти і науки спільно з Національною академією наук  України.

Особливої уваги заслуговує започаткована за ініціативи ректора ПолтНТУ, професора Володимира Онищенко практика презентації наукових розробок науковцями університету перед колективом вишу та в інших засобах інформації з метою популяризації науки в суспільстві для людей будь-якого віку. Так на розширеному засіданні конференції трудового колективу свою надзвичайно актуальні високотехнологічні енергоефективні розробки будівництва доступного житла презентували провідні науковці будівельного факультету та факультету нафти і газу та природокористування – д.т.н., професор А.М. Павліков і д.т.н., професор А.М. Зоценко. Зокрема, було презентовано основні результати досліджень, практичне застосування яких дасть змогу зменшити вартість 1 м2 житла майже на 40% порівняно з будівлями, що зводяться за традиційними стіновими та каркасними конструктивними системами.

Підсумовуючи результати IX Всеукраїнського фестивалю науки та з нагоди дня науки ректор університету Володимир Онищенко вручив науково-педагогічним працівникам університету державні відзнаки МОН України. Зокрема, нагрудним знаком «Відмінник освіти» нагороджені декан будівельного факультету Микола Нестеренко, декан електромеханічного факультету Олександр Нижник, завідувач кафедри вищої математики Микола Сєров, професор кафедри конструкцій з металу, дерева і пластмас Леонід Стороженко та декан фінансово-економічного факультету Раїса Шинкаренко Почесною грамотою МОН України відзначено доцента кафедри українознавства, культури та документознавства Аллу Лисенко, а Подякою МОН України нагороджені доцент кафедри хімії Наталія Бунякіна, доцент кафедри фінансів і банківської справи Таїна Завора та доцент кафедри державного управління і права Тетяна Паутова.

За вагомий внесок у розвиток освіти та університету, а також з нагоди дня науки, викладачі та співробітники були відзначені почесними грамотами Полтавської обласної державної адміністрації, подяками департаменту освіти і науки Полтавської ОДА, почесними грамотами Полтавської обласної ради з врученням нагрудного знаку, подяками від міського голови та ректора ПолтНТУ.

Також за ініціативи ректора ПолтНТУ Володимира Онищенко з нагоди дня науки було нагороджено та заохочено понад 30 студентів-переможців всеукраїнських олімпіад та конкурсів наукових робіт.

Тож бажаємо творчої наснаги та подальших наукових звершень науковцям та студентам Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка!

Світлана Сівіцька