У ПолтНТУ пройшла традиційна ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Фінансова безпека в системі забезпечення національних економічних інтересів: проблеми та перспективи»

21-22 травня ПолтНТУ вже вкотре приймав провідних науковців України та Європи на міжнародній конференції. Цьогоріч співорганізаторами Міжнародної науково-практичної конференції «Фінансова безпека в системі забезпечення національних економічних інтересів: проблеми та перспективи» виступили провідні наукові та навчальні заклади України, Польщі, Болгарії, Великобританії, Словаччини та Німеччини.

Привітав учасників конференції ректор ПолтНТУ, професор Володимр Онищенко та зазначив, що проведення ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Фінансова безпека в системі забезпечення національних економічних інтересів: проблеми та перспективи»  вже стало доброю традицією. Висловив вдячність співорганізаторам конференції: завідуючому кафедри фінансів Київського національного університету імені Тараса Шевченка Ігору Лютому, особливі слова вдячності за вагомий внесок в організацію конференції прозвучали на адресу доктора економічних наук, заслуженого діяча науки і техніки України, професора кафедри фінансів Захарію Варналію; Національному університету державної податкової служби України, Університету банківської справи Національного банку України (м. Київ), Бранденбурзькому університету прикладних наук (Республіка Німеччина), Гірничо-металургійній академії імені Станіслава Сташиця (Республіка Польща), Університету Вестмінстера (Великобританія) та Green World Group (Республіка Болгарія).

Відкрив роботу пленарного засідання міжнародної науково-практичної конференції науковець світового рівня д.е.н., заслужений діяч науки і техніки України, професор кафедри фінансів Захарій Варналій. Він привітав усіх присутніх з початком роботи традиційної конференції, відмітив надзвичайно потужну роботу науковців ПолтНТУ з питань забезпечення економічної безпеки України та наголосив на плідній співпраціКиївського національного університету імені Тараса Шевченка та Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка, в підтвердженням якої презентував спільну монографію «Бюджетний процес в Україні: стан та проблеми інституційного забезпечення».

Захарій Варналій виступив із доповіддю на тему:Дерегулювання економіки як чинник зміцнення фінансової безпеки України. Під час свого виступу він підняв надзвичайно важливі питання дерегулювання економіки України, а під час наукової дискусії із присутніми колегами запропонував шляхи їх вирішення.

Продовжив наукове обговорення заслужений економіст України, кандидат економічних наук, начальник Головного управління державної казначейської служби в Полтавській області Олег Чепурний виступом на тему: Оцінювання соціальних проблем безпечного розвитку.

Слова привітання прозвучали від доктора економічних наук, професора, завідувача кафедрою банківської безпеки Університету банківської справи Національного банку України (м. Київ) Надії Юрків, яка високо оцінила наукову школу ПолтНТУ та підкреслила надзвичайну актуальність дослідження проблематики фінансової безпеки в системі забезпечення національних економічних інтересів.

Проблеми кредитного стиснення: ризики та перспективи фінансового сектора України висвітлив у своїй доповіді завідувач відділу фінансово-бюджетної політики Науково-дослідного економічного інституту, доктор економічних наук, професор кафедри фінансових ринків Національного університету ДПС України Володимир Корнєєв.

Про фіскальну децентралізацію в контексті забезпечення фінансової безпеки дискутували учасникам конференції розповіла кандидатуекономічних наук, доцент кафедри фінансів і банківської справи, начальник фонду державного майна в Полтавській області Алла Бережна. Привітав науковців начальник Полтавського відділення ПАТ «Укрсоцбанк» Юрій Шляховий та окреслив ниску проблемних питань, які існують в даній сфері з точки зору практиків. Продовжили обговорення в рамках виступудоктора економічних наук, професора, декана факультету менеджменту і бізнесу ПолтНТУ Ольги Комеліної на тему: «Стратегічні орієнтири забезпечення інноваційної безпеки регіону» та доктора економічних наук, професора кафедри фінансів і банківської справи Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка Ганни Козаченко.

Завершила пленарне засідання своєю доповіддю магістрантка ПолтНТУ Ольга Бондаревська на тему: Аналіз дохідної частини зведеного бюджету України.

Тож участь у ІІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Фінансова безпека в системі забезпечення національних економічних інтересів: проблеми та перспективи» узяли понад 100 науковців та практиків з України, Грузії, Болгарії, Польщі, Бельгії, Німеччини, Великобританії.

Учасники конференції підкреслили вагому результати наукової школи ПолтНТУ, високо оцінили рівень організації конференції та висловили бажання прийняти участь у наступній ІV Міжнародній науково-практичній конференції «Фінансова безпека в системі забезпечення національних економічних інтересів: проблеми та перспективи».

Світлана Сівіцька