Любіть Україну у сні й наяву,
Вишневу свою Україну,
Красу її, вічно живу і нову,
І мову її солов'їну.
В. Сосюра

Полтавський національний технічний університет – вищий навчальний заклад, де студенти мають можливість пройти військову підготовку за програмою офіцерів запасу і паралельно з основною спеціальністю по закінченню університету отримати офіцерське звання. Військова підготовка студентів має на меті підготувати для Збройних Сил України відданих українському народові, морально стійких, дисциплінованих, високопрофесійних офіцерів запасу, які володіють знаннями, уміннями та навичками, необхідними для успішного виконання завдань на первинних для офіцерських посадах.

 

Курсанти ПолтНТУ на урочистому прийнятті присяги на вірність українському народу

З кожним роком кількість бажаючих пройти військову підготовку неупинно зростає.  Насамперед, завдяки високій професійній підготовці досвідчених викладачів університету. Позитивний вплив військової підготовки на всебічну діяльність студента очевидний: дисциплінованість, організованість, поважне ставлення до викладачів, старших за віком людей, відповідальність за свої дії у період навчання. Усе це сприяє формуванню у студента нових важливих рис у їхньому характері, а саме: підвищення відповідальності за успішність і якість навчання з усіх навчальних дисциплін, гордість за навчання у Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка, готовність захистити  рідну Батьківщину.

Студенти університету демонструють набуті навички у веденні рукопашного бою

У ряд із позитивною оцінкою стану військової підготовки, потужною матеріально-технічною базою, яка забезпечує якість начальних занять, варто відзначити резерви і подальше удосконалення військової підготовки студентів за програмою офіцерів запасу. Особливу увагу приділяють подальшому поліпшенню сучасного навчально-методичного забезпечення усіх начальних дисциплін, нарощування матеріально-технічної бази, закінчення будівництва стройового плацу, оснащення навчальних класів із війкової підготовки сучасним обладнанням.

Урочистий марш курсантів ПолтНТУ

 

Протягом двох років навчання, студенти вивчають такі розділи:

- загальновійськова підготовка, метою якої є вивчення вимог статутів Збройних Сил України, основ та правил стрільби із штатної зброї, методики підготовки і проведення занять зі стройової підготовки,

- методика виховної та соціально-психологічної роботи, де студенти вивчають сутність виховної та соціально-психологічної роботи у військових підрозділах, методику використання основних форм, методів і прийомів морально-психологічного забезпечення повсякденної та бойової діяльності військовослужбовців,

- тактична і тактико-спеціальна підготовка, метою якої є вивчення зі студентами основ сучасного загальновійськового бою, військової топографії, інженерного забезпечення бойових дій, основ забезпечення радіаційного, хімічного та біологічного захисту підрозділів,

 - військово-технічна та військово-спеціальна підготовка, яка формує у студентів професійно-орієнтовані знання, уміння та навички необхідні для вирішення завдань за спеціальністю.

Прийняття присяги на вірність Україні

 

Ці питання вирішуються під час проведення зі студентами занять на базі однієї із діючих військових частин Полтави. Студентам, які пройшли повний курс військової підготовки, склали випускний екзамен, прийняли військову присягу і атестовані до офіцерського складу, наказом Міністра Оборони України присвоюється первинне офіцерське звання – молодший лейтенант.

Молодші лейтенанти запасу з адміністрацією університету та гостями

 

Також у ПолтНТУ існує добра традиція на урочистих зборах, присвячених річниці Збройних Сил України, 6 грудня вручати студентам, які пройшли курс військової підготовки, офіцерські погони. Це сприяє вихованню у студентів почуття поваги до Збройних Сил України, патріотизму та вірності традиціям українського народу.

Святковий концерт до Дня Збройних сил України

 

Таким чином, студенти, які проходять підготовку за програмою офіцерів запасу, – це найбільш активна частина студентства університету за участю у громадському житті, культурно-просвітницьких заходах та заходах дозвілля, а також відзначаються ініціативністю та наполегливістю у навчанні.

 

ПолтНТУ ТВ Випуск 6 "Присяга"

Studlife TV Випуск 44 Вручення погонів молодшого лейтенанта випускникам військової кафедри ПолтНТУ

ЗНО-2018. Реєстрація
Вступна кампанія 2018
МОН
+20 до ЗНО
запрошуємо взяти участь в олімпіаді
Інституційний репозитарій
Атестація осіб,
які претендують на вступ
на державну службу
інтернет-ресурс
дистанційного навчання
ПолтНТУ
студентське
життя
Підготовче відділення
доуніверситетскої
підготовки ПолтНТУ
конференції
фахові
видання
відділ
міжнародного
співробітництва
олімпіади
центр юридичної
допомоги
воїнам АТО
профком
працівників
університету
Олімпіади

КОНТАКТИ
36011, м. Полтава,
Першотравневий проспект, 24.
Телефон приймальної комісії:
(0532) 56-16-04.
E-mail: vstup@pntu.edu.ua

ЯК НАС ЗНАЙТИ

СЕРТИФІКАТ

Скринька довіри

Copyright © НВЦІ
"Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка" 2018