Пятница, 26 Май 2017

У ПолтНТУ відкрили пам’ятник Юрія Кондратюка

25 травня 2017 року в ПолтНТУ відбулося урочисте відкриття пам’ятника видатного інженера-винахідника, теоретика космонавтики Юрія Кондратюка, присвячене 120 річниці від дня його народження.

25 травня відбулася урочиста церемонія відкриття пам’ятника Юрію Кондратюку з нагоди 120 річниці його народження у присутності багатотисячного науково-педагогічного та студентського колективу університету, почесних гостей та іноземних партнерів з Німеччини, Чорногорії та Болгарії. Юрій Кондратюк увійшов до історії науки і техніки як автор багатьох оригінальних ідей, реалізованих його послідовниками в практиці розвитку ракетно-космічної галузі. Одним з найбільших його досягнень є проект розрахунків польоту людини на місяць, який використали фахівці NASA, реалізовуючи запуск астронавтів на місяць за програмою «Аполлон».

Сьогодні відповідно до постанови Верховної Ради України «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв» ми вшановуємо пам’ять і відзначаємо 120-річчя з дня народження видатного науковця, ім’я котрого носить наш потужний вищий навчальний заклад. Нині в університеті робиться все для того, щоб продовжувати ті інноваційні та геніальні ідеї, які в свій час висловив Юрій Кондратюк, він же Олександр Шаргей. Дякую архітектору Андрію Конюку, скульптору Валерію Голубу та ідейному натхненнику Надії Кочерзі. А також усім тим хто сприяв у реалізації встановлення даного пам’ятного знаку. Приємно зазначати, що сьогодні ми маємо можливість розвиватися і відкривати пам’ятники тим людям, які прославляють наш університет. – зазначив ректор ПолтНТУ, професор Володимир Онищенко.

Сьогодні дуже пам’ятний і знаний день. Сьогодні Олександр Шаргей повертається, повертається в свою рідну Полтаву, повертається на Україну. Я хочу побажати колективу університету процвітання, нових наукових здобутків, нових відкриттів, які змінять наше життя на краще. – відмітив президент Малої академії наук України, почесний консул Чорногорії в Україні Станіслав Довгий.

Юрій Кондратюк жив серед людей та розважався серед зірок все своє життя. Цей полтавський хлопчик і син України – великий всесвітньовідомий вчений. Всесвітньовідомий, так як те, що він створював успадкували всі, особливо ті держави, хто в той момент були найвищими по рівню технічного прогресу. Такі люди, як Юрій, народжуються для того, щоб розсунути кордони часу і простору за допомогою науки, мистецтва, філософії. – наголосив Почесний консул України в Чорногорії Предраг Міловіч.

Привітав всіх присутніх з даною визначною подією Герой України, лауреат Шевченківської премії, громадський діяч, український поет Дмитро Павличко, побажавши колективу університету нових перемог на науковому поприщі, а також в якості подарунку, представивши загалу власний вірш під назвою «Юрій Кондратюк».

- Однією з видатних рис характеру Юрія Кондратюка була здатність мислити, мислити масштабно, мислити про те, що навіть не вдасться зробити найближчим часом, мислити у майбутнє. У зв’язку з цим хотів би побажати і університету в цілому, і кожному із вас особисто всього найкращого, щоб всі ваші найкращі ідеї, всі ваші думки, всі ваші плани були здійсненними. – зауваживакадемік НАН України, директор Інституту гідромеханіки НАН України, член президії Малої академії наук України Віктор Грінченко.

Урочисто відкрили пам’ятник ректор ПолтНТУ Володимир Онищенко, президент Малої академії наук України, почесний консул Чорногорії в Україні, член наглядової ради ПолтНТУ Станіслав Довгий, Почесний консул України в Чорногорії Предраг Міловіч, Герой України, лауреат Шевченківської премії, громадський діяч, український поет Дмитро Павличко та академік НАН України, директор Інституту гідромеханіки НАН України, член президії Малої академії наук України Віктор Грінченко.

Після офіційного відкриття президент Малої академії наук Станіслав Довгий нагородив співробітників університету, завдяки яким стало можливим створення даного пам’ятного знаку, ювілейними медалями до 120-річчя з дня народження Олександра Шаргея, а саме: архітектора – Андрія Конюка, старшого викладача кафедри архітектури будівель та містобудування; скульптора – Валерія Голуба, старшого викладача кафедри образотворчого мистецтва та ідейного натхненника – Надію Кочергу, радника ректора ПолтНТУ, заслуженого працівника освіти України.

Усі присутні, студенти, науково-педагогічні працівники та почесні гості, вшанували пам'ять видатного теоретика космонавтики поклавши квіти до пам'ятника. 120 років пройшло із дня народження Юрія Кондратюка, за цей час він став прикладом для багатьох послідовників. Його досягнення та розробки увічнили українську науку на світовій арені.

ПолтНТУ пишається тим, що носить ім’я цього видатного науковця, яке надихає весь колектив університету докладати всіх зусиль, щоб і надалі продовжувати його славетні традиції нескінченного наукового пошуку, ніколи не здаватися й постійно розвиватися.

Сергій Єфіменко

Институциональный репозитарий