Среда, 05 Апрель 2017

У ПолтНТУ відкрилася персональна виставка Сергія Журавльова

5 квітня 2017 року у центрі сучасного мистецтва Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка відбулося урочисте відкриття персональної виставки керамічних творів старшого викладача кафедри образотворчого мистецтва, члена Національної спілки художників України Сергія Журавльова.

Сергій Журавльов – визнаний майстер своєї справи, нагороджений почесною грамотою Міністерства освіти і науки України у 2006 році, постійний учасник всеукраїнських і регіональних художніх виставок, керамічних симпозіумів та мистецьких пленерів в Україні, з 2006 року член Національної спілки художників України.

На відкритті виставки були присутні: ректор ПолтНТУ, професор Володимир Онищенко, начальник управління культури Полтавської обласної державної адміністрації Геннадій Фасій, начальник управління з питань містобудування та архітектури Полтавської міської ради, головний архітектор Полтави Микола Шевельов, представники Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішньому та Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України, зокрема заступник генерального директора з культурно-освітньої роботи Тетяна Литвиненко та завідувач Науково-пошукового відділу аудіовізуальних джерел (Аудіовізуальна студія «Відродження» українського гончарства) Людмила Пошивайло, а також представникиПолтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського: Катерина Фесик та Людмила Мартьянова.

- Ми пам’ятаємо, як у грудні 2016 року було відкрито центр сучасного мистецтва. Основна мета відкриття центру – презентація науково-педагогічними працівниками кафедри образотворчого мистецтва своїх творчих здобутків. Під час відкриття центру ми мали можливість познайомитися з творчістю народного художника Павла Волика на надзвичайно важливу тематику «Україно, любове моя…». Сьогодні продовжуючи реалізацію мети діяльності центру ми відкриваємо персональною виставку майстра гончарної справи Сергія Журавльова. Студенти та викладачі матимуть змогу побачити унікальні твори, і я вважаю, що готуючи фахівців за різними спеціальностями потрібно виховувати у них культуру мистецтва. Випускники університету мають бути гармонійно розвинутими особистостями, і цьому сприяє саме архітектурний факультет, зокрема кафедра образотворчого мистецтва. – зазначив ректор ПолтНТУ, професор Володимир Онищенко.

Відкриття виставки співпало із Днем народження майстра гончарної справи Сергія Журавльова. Вітаючи автора представлених робіт із Днем народження, Володимир Онищенко від імені науково-педагогічного та студентського колективу подякував Сергію Журавльову за активну громадську позицію, вагомий внесок у справу підготовки висококваліфікованих спеціалістів в галузі архітектури та мистецтва, результативну роботу і розвиток творчих здібностей студентів.

- Сьогодні в центрі сучасного мистецтва Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка представлено черговий мистецький проект. Сам центр сучасного мистецтва університету, який створений за ініціативи ректора ПолтНТУ, професора Володимира Онищенка, сприяє розвитку архітектурного факультету, має на меті презентувати наукові і творчі здобутки викладачів факультету. Слід зазначити, що багатогранність архітектурного факультету відображається якраз у сьогоднішній виставці, так як глина є саме тим матеріалом, який власне диктує зміни. Саме цю особливість тут відображено. - проректор з науково-педагогічної роботи Володимир Муравльов.

- Сьогодні ми відкриваємо виставку людини, яка багато в чому є творцем полтавської новітньої художньої школи. Не один рік майбутні критики будуть описувати величезний вклад анімалістичної пластики Сергія Журавльова в розвиток керамічного напрямку. Я хочу сказати, що ми продовжуємо нашу, започатковану ще в минулого році, традицію персональних виставок в центрі сучасного мистецтва. Власне, ми хочемо показати різноманіття сучасного мистецтва, як явища. І нам надзвичайно приємно те, що керівництво університету ставиться з розумінням до мистецтва, до мистецьких проблем. І ця зала яскраве тому підтвердження. – наголосила завідувач кафедри образотворчого мистецтва ПолтНТУ, кандидат мистецтвознавства Тетяна Зіненко.

Сергій Журавльов висловив вдячність поціновувачам його таланту і особисто ректору універистету Володмиру Онищенку за створену можливість презентувати творчі здобутки у сучасній виставковій залі:

- Я відвідував багато різноманітних виставкових залів і в Україні, і за кордоном. І можу з упевненістю стверджувати, що Центр сучасного мистецтва ПолтНТУ є одним із найкращих майданчиків для презентації мистецьких творів.

Коло творчих зацікавленостей художника включає в себе: декоративну та ужиткову кераміку, живопис, кераміку для архітектурного й ландшафтного середовища. Його твори зберігаються в музеях Кременчука, Полтави, а також у приватних зібраннях в Україні, Росії, Канаді, Ізраїлі, Англії та Німеччині.

Відкриття персональних виставок викладачів університету у Центрі сучасного мистецтва ПолтНТУ яскраво підкреслює розвиток кафедри образотворчого мистецтва архітектурного факультету та надає можливість митцям нашого університету презентувати кращі здобутки сучасного мистецтва Полтавщини!

Сергій Єфіменко

Институциональный репозитарий