2018-04-16

V Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція «Організаційно-правові аспекти публічного управління в Україні»

12 квітня 2018 року в Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка відбулося пленарне засідання V Всеукраїнської науково-практичної конференції «Організаційно-правові аспекти публічного управління в Україні».

Реформування системи органів державної влади, місцевого самоврядування, впровадження принципів європейського врядування актуалізує необхідність наукового аналізу теоретичних, організаційно-правових, фінансових аспектів публічного управління, підвищення кваліфікації державних службовців.

Цього року співорганізаторами конференції виступили Чернігівський національний технологічний університет, Дніпропетровський регіональний інститут державного управління НАДУ при Президентові України, Харківський регіональний інститут державного управління НАДУ при Президентові України, Херсонський національний технічний університет.

У конференції взяли участь понад 120 учасників, серед яких вчені із Грузії, Казахстану, вищих навчальних закладів України, працівники органів державної влади та місцевого самоврядування, аспіранти, магістранти та студенти.

Відкрив захід ректор Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка, доктор економічних наук, професор Володимир Онищенко, який наголосив, що в сучасних умовах проведення подібного роду заходів є невід’ємним елементом співробітництва між вищими навчальними закладами та органами державної влади, дієвим засобом отримання нових знань та упровадження їх у навчальний процес підготовки нового покоління фахівців у сфері публічного управління.

Привітали учасників заходу начальник Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби України в Полтавській області Ірина Салогуб, яка відмітила важливість наукових розробок в сфері публічного управління, задля їх втілення в управлінську практику, особливо в контексті захисту прав державних службовців, громадян; начальник Головного управління Державної казначейської служби України у Полтавській області Олег Чепурний, котрий наголосив на високій якості підготовлених випускників Полтавським національним технічним університетом імені Юрія Кондратюка, які якісно та професійно виконують свої посадові обов’язки та працюють задля розвитку української держави; начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Олег Тимченко, який закцентував увагу на важливості співпраці управління та університету в науковій та освітній сферах, особливо в рамках реалізації проекту «Я маю право», проведенні спільних правоосвітніх заходів.

У заході взяли участь представники органів державної влади м. Полтави, зокрема, голова Шевченківської районної у м. Полтаві ради, випускник університету Дмитро Задворкін, заступник начальника Міжрегіонального управління Нацдержслужби у Полтавській та Кіровоградській областях Артем Тімощук, заступник директора Полтавського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Юлія Рябцева, заступник начальника відділу гірничого нагляду Управління Держпраці у Полтавській області Максим Бандура, директор навчально-наукового інституту фінансів, економіки та менеджменту ПолтНТУ, д.е.н., професор Володимир Гришко.

На пленарному засіданні цікаві доповіді презентував д.держ.упр., проф. кафедри політології та філософії Харківського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України Віталій Солових, д.держ.упр., проф. Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка Микола Лахижа, доцент кафедри кримінального та адміністративного права і процесу ПЮІ НЮУ імені Ярослава Мудрого, д.ю.н. Володимир Божко. Практичні аспекти реформ у сфері публічного управління окреслили начальник Національної служби посередництва і примирення відділення в Полтавській області Оксана Атаманюк.

Учасники конференції відзначили пріоритетність та необхідність подальшого дослідження організаційно-правових аспектів публічного управління в Україні та впровадження наукових результатів у практику діяльності органів влади.